Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 3-ից Երևանում սկսել է նախապատրաստվել աշխարհի 2016 թվականի առաջնության ընտրական փուլին:
19-ամյա կիսապաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանել է, որ ինքն ուրախ է, որ հրավեր է ստացել ազգային թիմից:
«Ճիշտ է, ես նաև ընկերական հանդիպումների եմ մասնակցել, բայց ես առաջին անգամ եմ մասնակցելու այսպիսի մեծ մրցաշարի և անչափ ուրախ եմ դրա համար: Յուրաքանչյուր հայ ֆուտբոլիստի երազանքն է խաղալ ազգային հավաքականում: Ուղղակի պետք է չլարվել, դեռ երիտասարդ եմ, կատարելագործվելու ու սովորելու շատ բան ունեմ»,- նշել է Հովհաննիսյանը:
Ըստ ֆուտբոլիստի, Հայաստանի հավաքականն ունակ է պայքարելու B խմբի բոլոր հավաքականների դեմ, այդ թվում Իտալիայի, Չեխիայի և Դանիայի:
«Պետք է ուղղակի չթերագնահատել մրցակցին և չգերագնահատել մեր ուժերը: Պատրաստվել ամեն խաղին այնպես, որ կարողանանք հաղթահարել տվյալ արգելքը: Մալթան մեր առաջին մրցակիցն է, ու մեր ֆուտբոլիստներն ամեն ինչ ներ են դնելու, որպեսզի հաղթեն նրանց»,- ավելացրերլ է մարզիկը:
Հովհաննիսյանն ավելացրել է, որ թիմում ինչպես միշտ տիրում է ջերմ ու ընտանեկան մթնոլորտ. «Դեռ չենք ուսումնասիրել Մալթայի խաղաոճը, մարզիչների հետ կքննարկենք, ու նրանք մեզ կտրամադրեն ինֆորմացիա մրցակցի մասին»: Մալթա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 7-ին:

4 Сентябрь 2012 - 14:47 AMT
Национальная сборная Армении по футболу начала подготовку к отборочному турниру Чемпионата мира 2016 года.
20-летний полузащитник Камо Ованнисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался, что очень рад приглашению в национальную сборную Армении.
“Я рад впервые принять участие в подобном турнире. Это мечта каждого футболиста – играть в национальной сборной. Не нужно недооценивать противника и переоценивать собственные силы. Просто, не нужно напрягаться, я еще молод, и мне многому предстоит научиться”, – отметил Ованнисян.
По словам футболиста, Армения способна помериться силами с любой из команд группы В, в том числе со сборными Италии, Чехии и Дании.
Ованнисян также добавил, что в команде всегда царит теплая семейная атмосфера. По словам полузащитника, они пока не успели детально изучить стиль игры сборной Мальты.