«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,1 մլն դրամի առք և վաճառք` 410,83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 411,00դրամ:
Ընդ որում սեպտեմբերի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,19դրամ `սեպտեմբերի 3-ի համեմատ ավելանալով 0,64 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515,87 դրամ` ավելանալով 2,61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,11 կետով` կազմելով 12,73 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,1 млн. драмов по среднему курсу 410,83 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 411,00 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 сентября составил 409,19 драма, увеличившись по сравнению с 3 сентября на 0.64 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,87 драма, увеличившись на 2.61 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.11 – до 12,73 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.