«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,44 մլն դրամի առք և վաճառք` 412,79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 412,45դրամ:
Ընդ որում սեպտեմբերի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 421,58 դրամ `սեպտեմբերի 5-ի համեմատ ավելանալով 3,20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 519,35 դրամ` ավելանալով 4,30 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,10 կետով` կազմելով 12,78 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

6 Сентябрь 2012 - 12:27 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,44 млн. драмов по среднему курсу 412,79 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 412,45 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 сентября составил 421,58 драма, увеличившись по сравнению с 5 сентября на 3.20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 519,35 драма, увеличившись на 4.30 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.10 – до 12,78 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.