Սեպտեմբերի 6-ին երեկոյան Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Մալթայի մայրաքաղաք Վալետայի «Տա Կալի» մարզադաշտում անցկացրել է նախախաղային մարզում:
Մինչ այդ լրագրողների հետ հանդիպել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Մինասյանը նշել է, որ Մալթայի ընտրանին շատ կազմակերպված թիմ է, և իտալացի գլխավոր մարզիչ Պիետորո Գեդինին հաջողվել է ամուր և մարտունակ թիմ ստեղծել:
«Այսօր մեր հավաքականի կազմում ընդգրկված է չորս կենտրոնական պաշտպան, որոնց թվում են նորեկ Ալեքսը և Ռոբերտ Արզումանյանը, ով վերջապես պայմանգիր է կնքել ակումբային թիմի հետ: Մալթայի հետ խաղի համար մեր հավաքականի մարզչական շտաբը պետք է ընտրի երկու կենտրոնական պաշտպաններից կազմված օպտիմալ զույգը»,- ասել է գլխավոր մարզիչը:
Մինասյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի ընտրանին բոլոր խաղերում հաղթանակ տանելու նպատակով է դուրս գալու խաղադաշտ. «Իսկ յուրաքանչյուր խաղի համար կընտրվի այն մարտավարությունը, որը թույլ կտա Հայաստանի ազգային հավաքականին հաղթանակ տոնել»:
Աշխարհի 2014 թվականի առաջնության ընտրական փուլի Մալթա- Հայաստան հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 7-ին, Երևանի ժամանակով 22:00:

7 Сентябрь 2012 - 10:28 AMT
Вардан Минасян: Для каждой игры будет выбрана новая тактика, которая позволит сборной Армении победить
Вечером 6 сентября национальная сборная Армении по футболу в столице Мальты Валетте на стадионе “Та Кали” провела предматчевую тренировку.
До этого главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян встретился с журналистами, сообщает официальный сайт ФФА.
Минасян отметил, что сборная Мальты – очень хорошо организованная команда, и главный тренер итальянцев Пьетро Гедин сумел создать сильную и боеспособную команду. “Сегодня в состав нашей сборной включены четыре центральных защитника, в числе которых новички Алекс и Роберт Арзуманян, который наконец-то заключил контракт с клубной командой. В матче с командой Мальты для нашей сборной тренеры должны выбрать оптимальную пару, состоящую из двух центральных защитников”, – сказал главный тренер.
Вардан Минасян подчеркнул, что сборная Армении выйдет на поле целью победить во всех матчах: “А для каждой игры будет выбрана новая тактика, которая позволит сборной Армении победить”.
Встреча сборных Армении и Мальты на отборочном турнире ЧМ 2014 года состоится 7 сентября в 22:00 по ереванскому времени.