Մալթայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պիետրո Գեդինը Հայաստանի հետ խաղից առաջ հայտարարել է, որ նրա թիմին բարդ խաղ է սպասում:
«ԵԱ ընտրական փուլում հայկական թիմը հավաքել էր 17 միավոր: Նրանք խաղում են արագ ֆուտբոլ, ինչպես դա եղավ Բելառուսի հետ վերջին խաղում: Այնուամենայնիվ, մենք սեփական հարկի տակ ենք խաղում, և դա ոչ մեծ առավելություն է տալիս»,- մարզչի խոսքերը հաղորդում է Մալթային ֆուտբոլի ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի հետ խաղում նրանք կխաղան 1-4-3-2-1 սխեմայով: Նա հավելել է, որ իր խաղացողները լավ կգործեն ինպես գրոհներում, այնպես էլ պաշտպանությունում:
«Մեր ֆուտբոլիստները պետք է ավելի վստահ լինեն իրենց ուժերին և ավելի բարձր ինքնագնահատական ունենան»,- ասել է Գեդինը:
2014-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակում Մալթայի և Հայաստանի միջև հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 7-ին:

Главный тренер национальной сборной Мальты по футболу Пьетро Гедин перед матчем с Арменией заявил, что его команде ждет непростой матч.
“В отборочном этапе ЧЕ армянская команда набрала 17 очков. Они играют быстрый футбол, как это было в их последнем матче против Белоруссии. Тем не менее, мы играем дома, и это дает небольшое преимущество”,- слова тренера передает официальный сайт футбольной ассоциации Мальты.
По его словам, в матче с Арменией они сыграют по схеме 1-4-3-2-1. Он добавил, что его игроки будут действовать хорошо как в атаке, так и в обороне.
“Наши футболисты должны быть более уверенно в своих силах и иметь более высокую самооценку”,- добавил Гедин.
Матч между Мальтой и Арменией в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2014 года состоится 7 сентября.