Սեպտեմբերի 3-7-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 84,737,620 ԱՄՆ դոլար 409.48 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 103,483,332 ԱՄՆ դոլար 410.53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7,150,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 412.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,954,495 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 62.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունը:

7 Сентябрь 2012 - 12:37 AMT
С 3 по 7 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 84,737,620 долларов США по 409.48 драма/1 доллар США и продано 103,483,332 долларов США по 410.53 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,150,000 долларов США по 412.05 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,954,495 долларов США по 410.75 драма/1 доллар США.
С 27 августа по 2 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31.6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 62.8 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.