Samsung Electronics ընկերությունը հայտարարել է, որ ընդամենը 100 օրվա ընթացքում վաճառվել է 20 միլիոն Samsung Galaxy S3 սմարթֆոն:
Այսօրվա դրությամբ Samsung սմարթֆոնների շարքում ամենահաջողվածը՝ Samsung Galaxy S3-ը, սահմանել է վաճառքի ծավալներով նոր ռեկորդ՝ առաջ անցնելով Samsung Galaxy շարքի իր նախորդներին:
Samsung Galaxy S3-ը հեղափոխական սմարթֆոն է, որը հնարավորություն է ընձեռում մշակել անհատականացված կոնտենտ՝ ինտուիտիվ հասկանալի ձևով:
Սմարթֆոնը հագեցած է վառ HD Super AMOLED 4,8” էկրանով, որը երաշխավորում է դիտման հիասքանչ որակ, ինչպես նաև բազմաֆունկցիոնալ խցիկ, որն ապահովում է լուսանկարելու բարձր արագություն:
Samsung Galaxy S3-ը հագեցած է ինտելեկտուալ ծրագրային ապահովմամբ, որը հնարավորություն է տալիս ճանաչել դեմքերը, ձայները և շարժումները:Այն ունի նաև մի շարք լրացուցիչ հնարավորություններ, որոնք բարձրացնում են սարքավորման արդյունավետությունը և հեշտացնում աշխատանքը՝ ի շնորհիվ Smart Stay տեխնոլոգիայի, S Beam ֆունկցիայի և AllShare Cast կոնտենտի անլար փոխանակման:
« Samsung Galaxy S3-ը մեծ ճանաչելիություն և քննարկելիություն է վայելում սկսած վաճառքի առաջին իսկ օրվանից և մենք շատ ուրախ ենք ամբողջ աշխարհում իր հաջողությամբ,-ասում է Samsung Electronics ընկերության ՏՏ և Բջջային Հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Ջի. Կ. Շինը: Ես կցանկանայի նաև հայտնել իմ խորհին երախտագիտությունը բոլոր նրանց, ովքեր ընտրել են Galaxy S3-ը: Մենք շարունակելու ենք զարգացնել նոր ինտելեկտուալ բջջային տեխնոլոգիաները՝ օգտագործողի կյանքը յուրահատուկ դարձնելու համար»:
Մոտ ժամանակներս Samsung Electronics ընկերությունը կներկայացնի Samsung GALAXY S IIIսմարթֆոնը նոր գույների մեջ՝ «կարմիր նուռ», «սև շափյուղա» , «մոխրագույն տիտանիում»:

7 Сентябрь 2012 - 14:40 AMT
Компания “Samsung Electronics” заявила, что всего в течение 100 дней было продано 20 миллионов смартфонов Samsung Galaxy S3.
По состоянию на сегодняшний день самым удачным из серии смартфонов компании является Samsung Galaxy S3, он установил новый рекорд по продажам, обойдя предыдущие версии серии Samsung Galaxy.
Samsung Galaxy S3 – революционный смартфон, он вышел в продажу в конце мая. Смартфон обладает HD Super AMOLED дисплеем диагональю в 4,8 дюймов, а также 8-мегапиксельной камерой.
Samsung Galaxy S3 оснащен специальным программным обеспечением, которое позволяет распознавать лица, жесты и голос. Он также имеет ряд дополнительных возможностей, которые повышают производительность и облегчают работу с устройством, благодаря технологии Smart Stay, функции S Beam и беспроводному обмену контентом AllShare Cast.
Развивая успешный старт продаж Samsung Galaxy S3, который был доступен в белом и синем корпусе, в ближайшее время “Samsung Electronics” представит флагманский смартфон в новых цветах корпуса: “красный гранат”, “черный сапфир” и “серый титан”.
Samsung Galaxy S3 в новых цветах корпуса появится в широкой продаже в Армении, начиная с 7 октября 2012 года.