Սեպտեմբերի 10-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 700 հազար դրամի առք և վաճառք 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 412.12 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 412.00 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 10-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 412,10 դրամ, ավելանալով սեպտեմբերի 9-ի դրությամբ 0,08 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,58 դրամ, ավելանալով 4,18 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,12 կետով` մինչև 12,99 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

10 Сентябрь 2012 - 12:09 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 700 nsc. драмов по среднему курсу 412,12 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 412,00 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 сентября составил 412,10 драма, увеличившись по сравнению с 7 сентября на 0.08 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,58 драма, увеличившись на 4.18 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.12 – до 12,99 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.