Սեպտեմբերի 11-ին Սոֆիայի «Վասիլ Լավսկի» ստադիոնում Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը, որն առայժմ աշխարհի առաջնության ընտրական B խմբի առաջատարն է 3 միավորով, կմրցի Բուլղարիայի ընտրանու դեմ:
Մալթայում տոնած թեև ոչ այդքան վստահ հաղթանակից հետո (1:0) հայ ֆուտբոլիստները կփորձեն զարգացնել այդ հաջողությունը: Սակայն բուքմեյկերներն ավելի հակված են հավատալու Բուլղարիայի հաղթանակին, որն ընտրական առաջին խաղում ոչ ոքի` 2:2, է խաղացել Եվրոպայի փոխչեմպիոն Իտալիայի հետ: Բուլղարիայի հաղթելու հավանականությունը կազմում է 1,68, իսկ Հայաստանինը`5,1.
Դա կլինի Հայաստանի և Բուլղարիայի հավաքականների առաջին հանդիպումը: Այն կսպասարկի շվեյցարացի Շտուդեր Շտեֆանի գլխավորած մրցավարական անձնակազմը:

10 Сентябрь 2012 - 14:04 AMT
Национальная сборная Армении по футболу, которая с тремя очками пока является лидером отборочной группы В Чемпионата Мира 2014 года, встретится с командой Болгарии 11 сентября на стадионе “Васил Лавски” в Софии
После победы со счетом 1:0 над сборной Мальты армянские футболисты попытаются развить эту удачу. Однако, на этой встрече букмекеры пророчат победу Болгарии, которая в первой отборочной встрече сыграла с вице-чемпионом Европы – сборной Италии.
Вероятность победы команды Болгарии составляет 1,68 очка, а Армении – 5,1.
Это будет первая встреча сборных Армении и Болгарии. Матч будет обслуживать судейский состав во главе со швейцарцем Штудером Штефаном.