Սեպտեմբերի 11-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 3,5 մլն դրամի առք և վաճառք 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 410,49 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 410,50 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 11-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 411.69 դրամ` սեպտեմբերի 10-ի համեմատ կրճատվելով 0.41 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526.80 դրամ` ավելանալով 0.22 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0.01 կետով` մինչև 12.98 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

11 Сентябрь 2012 - 12:16 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 3,5 млн. драмов по среднему курсу 410,49 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 410,50 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 сентября составил 411,69 драма, сократившись по сравнению с 10 сентября на 0.41 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,80 драма, увеличившись на 0.22 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.01 – до 12,98 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.