Սեպտեմբերի 14-ին Գերմանական Բոնն քաղաքի Euro Theater Central Bonn թատերախումբը, իսկ սեպտեմբերի 16-ին Cernä & Vanek Dance ժամանակակից պարի թատրոնը ելույթ կունենան Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնում: Ինչպես հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը, սեպտեմբերի 10-17-ը ՀՀ մշակույթի նախարարության հրավերով Հայաստանում է Բոննի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը և մշակութային խումբը (թվով 10 մարդ) Բոննի քաղաքապետարանի մշակույթի վարչության պետ Անդրեաս Լյոշի գլխավորությամբ:
Նախատեսվում է, որ Անդրեաս Լյոշը կհանդիպի Հայաստանի մշակութային դաշտի հեղինակավոր կազմակերպությունների և գործիչների հետ:
Կազմակերպիչների կարծիքով ծրագրի իրականացումը հնարավորություն կընձեռի ծանոթացնել հայ հանդիսատեսին Գերմանիայի ժամանականից թատերական արվեստին, զարգացնել հայ-գերմանական մշակութային համագործակցությունը, ինչպես նաև հիմք դարձնել Բոննի և ՀՀ մշակույթի նախարարության միջև կայուն համագործակցություն ծավալելու համար:

12 Сентябрь 2012 - 08:55 AMT
14 сентября театральная труппа “Euro Theater Central Bonn” из немецкого города Бонн, а 16 сентября – театр современного танца “Cernä & Vanek Dance” выступят в Ереванском государственном театре пантомимы. Как сообщает официальный сайт Министерства культуры РА, с 10 по 17 сентября по приглашению Министерства культуры РА в Армении находятся делегация мэрии Бонна и культурная группа (10 представителей) во главе с руководителем Управления по культуре мэрии Бонна Андреасом Лешем.
Планируется встреча Андреаса Леша с престижными армянскими организациями в сфере культуры и деятелями культуры.
По мнению организаторов, реализация программы позволит армянскому зрителю поближе познакомиться с современным театральным искусством Германии, развить армяно-немецкое культурное сотрудничество, а также станет основой для стабильного сотрудничества между министерствами культуры Бонна и Армении.