Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնությանը մասնակցող ակումբների խաղացողներից ստեղծվել է Հայաստանի ազգային 2-րդ հավաքականը, որը կոչվում է Արցախի ազգային հավաքական :
Այս ընտրանին ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի չճանաչված հանրապետությունների հավաքականների հետ: Արցախի հավաքական են հրավիրվել 22 ֆուտբոլիստ, որոնք Ավանի ֆուտբոլի ակադեմիայում ուսումնամարզական հավաք են ունեցել և անցկացրել երկկողմանի հանդիպում:
Սեպտեմբերի 25-ին Արցախի հավաքականը կհյուրընկալվի Աբխազիայում, ուր ընկերական հանդիպում կանցկացնի այդ երկրի հավաքականի հետ: Իսկ մեկ ամիս անց արդեն Աբխազիայի ընտրանին պատասխան այցով կլինի Երևանում, հաղորդում է «Իմպուլս» ակումբի պաշտոնական կայքը:

14 Сентябрь 2012 - 10:17 AMT
Из игроков клубов, участвующих в Чемпионате Армении по футболу была сформирована 2-ая сборная, которую назвали Национальная сборная Арцаха.
Эта сборная организует товарищеские встречи со сборными непризнанных республик. В сборную Арцаха были приглашены 22 футболиста, которые провели сбор и ответные матчи в Академии футбола в Аване.
25 сентября сборная Арцаха посетит Абхазию, где проведет товарищескую встречу с командой этой страны. А спустя месяц уже сборная Абхазии с ответным визитом прибудет в Ереван, сообщает официальный сайт клуба “Импульс”.