Այսօր առավոտյան մահացել է հայտնի ճարտարապետ Արծվին Գրիգորյանը: Այս մասին PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հայտնեցին Հայաստանի ճարտարապետների միությունից:
Արծվին Գրիգորյանը ծնվել է 1935թ մայիսի 25-ին` Թբիլիսիում: Նա ավարտել է Երևանի Կ.Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի շինարարական ֆակուլտետի ճարտարապետության բաժինը:
Գրիգորյանը եղել է «Երևաննախագիծ» ինստիտուտի ճարտարապետ, Հայաստանի ճարտարապետների միության վարչության նախագահի առաջին տեղակալ, Հայաստանի ճարտարապետների միության վարչության նախագահ, ԽՍՀՄ ճարտարապետների միության վարչության քարտուղար և այլն:
Նա եղել է Երևանի գլխավոր հատակագծի տեխնիկատնտեսական հիմնավորման խմբի անդամ, Երևանյան լճի առափնյա զբոսայգու նախագծողը, Հրազդան գետի ձորում Երևանի հանգստի համաքաղաքային գոտու գլխավոր հատակագծի հեղինակն է: Նա հայտնի է եղել նաև որպես գեղանկարիչ: Նրա աշխատանքները ցուցադրվել են Երևանում, Փարիզում, Սեուլում, Մոսկվայում և այլ քաղաքներում: Հոգեհանգստի և հուղարկավորության մասին տեղեկություն առայժմ չկա:

14 Сентябрь 2012 - 11:21 AMT
14 сентября скончался известный армянский архитектор Арцвин Григорян. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в Союзе архитекторов Армении.
Арцвин Григорян родился 25 мая 1935 года в Тбилиси. Он окончил архитектурное отделение строительного факультета Ереванского политехнического института им. К. Маркса.
С 1959 года Арцвин Григорян был главным архитектором проектов в институте “Ереванпроект”. Он был первым заместителем председателя правления Союза архитекторов Армении, секретарем правления Союза архитекторов АССР.
Арцвин Григорян с 1991 года заведовал кафедрой градостроительства Ереванского Государственного университета архитектуры и строительства. Доктор архитектуры, доктор Арцвин Григорян был действительным членом Отделения Международной Академии архитектуры в Москве. Он был и живописцев, его работы выставлялись в Ереване, Париже, Сеуле, Москве и других городах мира.