Այսօր «Մոսկվա» կինոթատրոնում բացվեց PanARMENIAN Photo գործակալության «12 days of Fest de Cannes» ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում ներկայացված են Կաննի միջազգային կինոփառատոնի հիշարժան պահերն արտացոլող լուսանկարներ: Լուսանկարների նախագիծն իրականացրել է PanARMENIAN Photo գործակալությունը` Deem Communications ընկերության աջակցությամբ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց լուսանկարների հեղինակ Վահան Ստեփանյանը, ցուցահանդեսը նպատակ ունի հասարակության լայն շերտերին ներկայացնել 2012թ. Կաննի կինոփառատոնը՝ մատուցելով սովորականից տարբերվող տեսանկյունից:
Deem Communications ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանն իր հերթին նշեց, որ դա ընկերության՝ PanARMENIAN Photo գործակալության հետ համատեղ կազմակերպվող երկրորդ ցուցահանդեսն է: «Այս ցուցահանդեսով փորձ ենք անում 2012թ. Կաննի կինոփառատոնը ներկայացնել Հայաստանին, այն Հայաստան բերել: Վահան Ստեփանյանի հեղինակած 120 լուսանկարները պատմում են կինոփառատոնի, յուրաքանչյուր օրվա իրադարձությունների մասին, օրվա հերոսներին ներկայացնում անսովոր իրավիճակներում: Ես հավատացած եմ, որ մեր համագործակցությունը PanARMENIAN Photo-ի հետ շարունակական բնույթ է կրելու, և դեռ շատ նախագծեր կկազմակերպենք միասին»,- նշեց նա:

В ереванском кинотеатре «Москва» открылась выставка агентства PanARMENIAN Photo «12 days of Fest de Cannes». На выставке представлены фотографии, запечатлевшие самые значимые моменты 65-го Каннского кинофестиваля. Проект осуществлен агентством PanARMENIAN Photo при содействии компании Deem Communications.
Как отметил автор фотографий Ваан Степанян, цель выставки – представить широким массам Каннский кинофестиваль 2012 года с немного другой, своеобразной точки зрения.
В свою очередь, директор компании Deem Communications Раффи Низиблян сказал, что это уже вторая совместная с PanARMENIAN Photo выставка. «Этой выставкой мы попытались привезти Каннский кинофестиваль 2012 года в Армению.120 фотографий Ваана Степаняна рассказывают о каждом дне кинофестиваля, представляя георев дн в немного непривычной обстановке. Я уверен, что наше сотрудничество с PanARMENIAn Photo будет носить продолжительный характер: мы вместе реализуем еще немало проектов», – отметил он.