Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Պալկինը հայտարարել է, որ հաջորդ տարի կարող է կազմակերպվել ուկրաինական և ռուսական լավագույն 4 ակումբների միջև Միավորված գավաթի դեբյուտային խաղ:
«Մեզ այդ առաջնությունն անհրաժեշտ է զուտ սպորտային խնդիրներ լուծելու համար: Պետք է ավելի հաճախ ուժեղ մրցակիցների հետ բարդ խաղեր կազմակերպել: Պետք է բարձրացնել մեր խաղային ակտիվության մակարդակը: Չորս ուկրաինական ակումբներ` «Շախտյորը», «Դինամոն», «Դնեպրը» և «Մետալիստը», ինչպես նաև ռուսական «Զենիթը», ԲԿՄԱ-ն, «Սպարտակը», «Ռուբինը» և «Լոկոմոտիվը» նշանակել են իրենց ներկայացուցիչներին»,-Պալկինի խոսքը հաղորդում է newsru.com-ը:
Պալկինի խոսքով, ծրագրվում է մրցաշարն անցկացնել մի քանի փուլերով` հավաքականների խաղերի համար ընդմիջումներով, իսկ եզրափակիրչ մասը ծրագրվում է անցկացնել մարտին` եվրագավաթների մեկնարկից առաջ:

Генеральный директор донецкого "Шахтера" Сергей Палкин заявил, что в следующем году может быть организован дебютный розыгрыш объединенного Кубка между лучшими четырьмя украинскими и российскими клубами.
"Нам этот турнир необходим для решения чисто спортивных задач. Нужно чаще проводить трудные матчи с сильными соперниками, нужно повысить наш уровень наигранности. Четыре украинских клуба – "Шахтер", "Динамо", "Днепр" и "Металлист", а с российской стороны – "Зенит", ЦСКА, "Спартак", "Рубин" и "Локомотив" назначили своих представителей",- слова Палкина передает newsru.com.
По словам Палкина, турнир проводить планируют в несколько стадий в паузах для матчей сборных, а финальную часть – в марте перед началом еврокубков.