2012թ. հունվար-օգոստոս ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 1 110 604 ուղևոր` 2011 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 051 509 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 529 386 մարդ` 2011թվականի 496 824 -ի դիմաց, մեկնել է 581 218 մարդ` 2011 թվականի 554 685 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 7 510 տոննա բեռ` 2011թ. 5 977 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 4 068 տոննա բեռ` 2011թ. 2 723 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 3 442 տոննա` 2011թ. 3 254 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 6 973 ` 2011թ. 6 439 -ի դիմաց:

18 Сентябрь 2012 - 08:45 AMT
В январе-августе 2012 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 110 604пассажиров по сравнению с 1 051 509 пассажирами за аналогичный период 2011 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 529 386 человек против 496 824 человека в 2011 году, а отбыло – 581 218 человек против 554 685 человек в 2011 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 7 510 тонн груза против показателя за 2011 год в 5 977 тонн. В частности, было экспортировано 4 068 тонн груза против 2 723 тонн в 2011 году и импортировано 3 442 тонн против 3 254 в 2011 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 6 973 против 6 439 за 2011 год.