Աշխարհի խոշորագույն ընկերությունների մարքեթինգային տնօրենները հանդես կգան առաջին անգամ Վրաստանում կայանալիք Marketing Kingdom Georgia գլոբալ մարքեթինգային միջոցառմանը, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 12-13-ը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում:
Yahoo!-ն, Trip Advisor-ը, Oracle-ը, PepsiCo-ն և Novartis-ը միայն մի քանիսն են այն խոշորագույն բրենդներից, որոնք հանդես կգան միջոցառմանը: «Մենք շատ ուրախ են հյուրընկալել այս միջոցառումը Թբիլիսիում նոյեմբերին: The Marketing Kingdom-ը Եվրոպայի խոշորագույն մարքեթինգային միջոցառումներից է և միայն այս տարի ավելի քան 2000 պատվիրակներ այցելել են այդ միջոցառմանը Խորվաթիայում և Սերբիայում: Վրաստանի համար մենք պատրաստել ենք բավականին ինտերակտիվ մի ծրագիր, որը կօգնի մասնակիցներին հասկանալ այսօրվա գլոբալ մարքեթինգային աշխարհում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները», – ասել է Marketing Kingdom Վրաստանի ծրագրի ղեկավար Ռոզետա Պիժեվսկան:
Marketing Kingdom Վրաստանի շրջանակներում կլինեն սոցիալական մեդիաների վերաբերյալ ներկայացումներ PepsiCo-ի կողմից, անդամակցության արդյունքները, որի մասին կխոսի American Express-ը, թվային հաղորդակցություն`Philips-ի կողմից և բովանդակության սպառումը` Yahoo!-ի կողմից: Միջոցառման շրջանակներում կլինի նաև մեկ օր ինտերակտիվ դասընթաց Դան Հիլիի կողմից, ով թվային Մարքեթինգի գծով Եվրոպայի առավել նշանավոր փորձագետներից է հանդիսանում և ում աշխատանքը Emirates Airlines-ի, Ikea-ի և Virgin-ի հետ փոխել է գլոբալ մարկետինգի աշխարհը:
Միջոցառմանը նաև հանդես կգա առաջնակարգ GO VIRAL-ից վիրուսային վիդեո ընկերությունից Մեդս Հոլմանը: «Շատ ուրախ եմ, որ նոյեմբերին կայցելեմ Վրաստան: Ես արդեն հանդես եմ եկել երկու Marketing Kingdom միջոցառումներին և վստահ եմ, որ այդ իրադարձությունը Վրաստանում ևս հաջողված կլինի: Այս անգամ ես հանդես կգամ սոցիալական սերնդի թեմայով, որտեղ ես կուսումնասիրեմ սոցիալական սերունդը, իրենց վերաբերմունքը և վարքագիծը, և կքննարկեմ արդյունաբերության և արհեստի արմատապես փոփոխման ուղիները, քանի որ հաջորդ սերունդը դուրս է մղվում ավանդական գովազդի ուղիներից», – ասել է Մեդսը:
The Marketing Kingdom-ի կազմակերպիչն է Դուբայում հիմնված P World ընկերությունը: Marketer.ge-ն և Georgia Today-ն միջոցառման մեդիա գործընկերն են:

Global marketing directors from the world’s largest companies will be speaking at the Marketing Kingdom Georgia, Georgia’s first ever global marketing event, taking place from November 12 – 13 in the capital of Georgia, Tbilisi.
Yahoo!, Trip Advisor, Oracle, PepsiCo and Novartis are only some of the big global brands presenting at this exclusive event.
“We are very excited to be hosting the event in Tbilisi this November. The Marketing Kingdom is one of Europe’s largest marketing events and only this year alone more than 2000 delegates have attended the event in Croatia and Serbia. For Georgia we have prepared a very interactive program to help delegates understand the latest trends in today’s global marketing world”, says Rozetta Pizevska, Project Director of the Marketing Kingdom Georgia.
The Marketing Kingdom Georgia includes presentations on social media presented by PepsiCo, the effects of membership presented by American Express, digital communications presented by Philips and content consumption presented by Yahoo! The event also feature a one day interactive workshop led by Dan Healy, Europe’s most prominent expert on digital marketing whose work with Emirates Airlines, Ikea and Virgin has changed the global marketing world.
Mads Holmen from GO VIRAL – the number one viral video company in the world is also speaking at the event. “I am very excited to be visiting Georgia this November. I have already spoken at two of the Marketing Kingdom events and I am confident that the event in Georgia is going to be another great success. This time I will be speaking on the topic of talking with generation social, where I will examine generation social – their attitudes and behavior – and discuss ways forward for an industry and craft that it is fundamentally changing as the next generation opt out of traditional advertising channels,” says Holmen.