Սեպտեմբերի 21-23-ը Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանում տեղի կունենա «խենթ աբստրակցիոնիստների» ցուցահանդեսը: Ինչպես PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ցուցահանդեսի մասնակից Մոկո Խաչատրյանը, ցուցահանդեսում ներկայացվելու են իր, Քիքիի (Գրիգոր Միքայելյան), Սև Բլեքի (Հենրիկ Խաչատրյան), Վահան Ռումելյանի, Խաչատուր Մարտիրոսյանի, Գարիկ Կարապետյանի, Աշոտ Հարությունյանի, Արմենուհի Մարտիրոսյանի, Նարինե Իսաջանյանի և Լևոն Վարդանյանի շուրջ 20 ստեղծագործություններ:
Նկարչուհու խոսքով, ցուցահանդեսի նպատակն է կազմակերպել ընկերական ցուցահանդես-հանդիպում, որի առանցքը կլինի սև գույնը (բոլոր նկարիչները կցուցադրեն սև գույնով արված իրենց նկարները):
«Մեր` աբստրակցիոնիստներիս ներքին ազատությունը համընկավ Հայաստանի անկախության տարելիցի հետ»,-կատակում է Մոկոն, նշելով, որ ցուցահանդեսի բացման օրը պատահաբար է համընկել այդ օրվա հետ:

С 21 по 23 сентября в Музее современного искусства в Ереване состоится выставка “Сумасшедшие абстракционисты”. Как сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net участница выставки Моко Хачатрян, на мероприятии помимо ее картин будет представлено около 20 работ художников Кики (Григор Микаелян), Черного Блэка (Генрик Хачатрян), Ваана Румеляна, Хачатура Мартиросяна, Гарика Карапетяна, Ашота Арутюняна, Арменуи Мартиросян, Нарине Исаджанян и Левона Варданяна.
По словам художницы, цель выставки – организовать дружескую встречу-выставку, центральной темой которой будет черный цвет (все художники представят свои работы, выполненные черным цветом).
“Выражение внутренней свободы нас – абстракционистов, совпало с празднованием годовщины независимости Армении”, – пошутила Моко, отметив, что день открытия выставки случайно совпал с общенациональным праздником.