Հայ բլոգերները կարող են պայքարել «Պրոմեթևս 2012» կովկասյան ինտերնետ-մրցանակի համար: Ինչպես հայտարարել է «Պրոմեթևս 2012» ինտերնետ-մրցանակի կազմկոմիտեի ղեկավար Ռաժափ Մուսաևը, մրցանակն ունի նոր անվանակարգ, որի համար կպայքարեն բլոգերներ Աբխազիայից, Ադրբեջանից, Հայաստանից, Վրաստանից և Հարավային Օսեթիայից:
«Մենք դեռ անցած տարվանից մտածում էինք մեր մրցույթի աշխարհագրությունն ընդլայնելու մասին, բայց չէր ստացվում: Իսկ հիմա որոշել ենք ստեղծել առանձին անվանակարգ` «Հարավային Կովկասի լավագույն բլոգ»: Հուսով եմ, որ ապագայում Անդրկովկասի ինտերնետ կայքերի և բլոգերների համար անվանակարգերի քանակը միայն կաճի»,- այսօր հայտարարել է Մուսաևը, հաղորդում է rukavkaz.ru-ն:
«Պրոմեթևս 2012» կոսվկասյան ինտերնետ-մրցանակն անցկացվում է արդեն երկրորդ անգամ: Մրցանակի ժյուրիի կազմում, որի նախագահն է անվանի լրագրող և հասարակական գործիչ Մաքսիմ Շևչենկոն, ընդգրկվել են նաև Դաղստանի Հանրապետության տեղեկատվության նախարար Նարիման Հաջիևը, Չեչնիայի Հանրապետության ղեկավարի խորհրդական Թիմուր Ալիևը, անվանի բլոգերներ և այլն: Հաղթողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը կկայանա Պյատիգորսկում ընթացիկ տարվա նոյեմբերին:

19 Сентябрь 2012 - 09:44 AMT
Как заявил руководитель Оргкомитета интернет-премии «Прометей-2012» Ражап Мусаев, у премии появилась новая номинация, в которой за победу будут бороться блогеры из Абхазии, Азербайджана, Армении, Грузии и Южной Осетии.
«Мы еще с прошлого года думали о расширении географии нашего конкурса, но как-то не получалось. А сейчас решили сделать отдельную номинацию «Лучший блог Южного Кавказа». Надеюсь, что в будущем количество номинации для блогеров и интернет-порталов Закавказья будет только расти» – заявил сегодня Ражап Мусаев, передает rukavkaz.ru.
Кавказская интернет-премия «Прометей-2012» проводится в уже во второй раз. В жюри премии, председателем которого является известный журналист и общественный деятель Максим Шевченко, также вошли министр информации Республики Дагестан Нариман Гаджиев, советник Главы Чеченской Республики Тимур Алиев, известные блогеры Магомет Сампиев, Султанбек Ахобеков и Максим Абрахимов, член Общественной Палаты России Азамат Тлисов и многие другие. Торжественная церемония награждения победителей состоится в Пятигорске в ноябре текущего года.