Հայ բլոգերները կարող են պայքարել «Պրոմեթևս 2012» կովկասյան ինտերնետ-մրցանակի համար: Ինչպես հայտարարել է «Պրոմեթևս 2012» ինտերնետ-մրցանակի կազմկոմիտեի ղեկավար Ռաժափ Մուսաևը, մրցանակն ունի նոր անվանակարգ, որի համար կպայքարեն բլոգերներ Աբխազիայից, Ադրբեջանից, Հայաստանից, Վրաստանից և Հարավային Օսեթիայից:
«Մենք դեռ անցած տարվանից մտածում էինք մեր մրցույթի աշխարհագրությունն ընդլայնելու մասին, բայց չէր ստացվում: Իսկ հիմա որոշել ենք ստեղծել առանձին անվանակարգ` «Հարավային Կովկասի լավագույն բլոգ»: Հուսով եմ, որ ապագայում Անդրկովկասի ինտերնետ կայքերի և բլոգերների համար անվանակարգերի քանակը միայն կաճի»,- այսօր հայտարարել է Մուսաևը, հաղորդում է rukavkaz.ru-ն:
«Պրոմեթևս 2012» կոսվկասյան ինտերնետ-մրցանակն անցկացվում է արդեն երկրորդ անգամ: Մրցանակի ժյուրիի կազմում, որի նախագահն է անվանի լրագրող և հասարակական գործիչ Մաքսիմ Շևչենկոն, ընդգրկվել են նաև Դաղստանի Հանրապետության տեղեկատվության նախարար Նարիման Հաջիևը, Չեչնիայի Հանրապետության ղեկավարի խորհրդական Թիմուր Ալիևը, անվանի բլոգերներ և այլն: Հաղթողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը կկայանա Պյատիգորսկում ընթացիկ տարվա նոյեմբերին:

Prometheus-2012 Internet award has announced a new nomination, with bloggers from Abkhazia, Azerbaijan, Armenia, Georgia and South Ossetia to vie for victory, head of the event’s organizing committee said.
“We came up with an initiative to create a new nomination ‘Best blog of the South Caucasus’. Hope, the number of the nominations for bloggers and internet-portals will grow in the future,” rukavkaz.ru quoted Razhap Musayev as saying.
Prometheus Internet Award is held for the second time. Last year, the Grand Prix "Best Blog of the Northern Caucasus" was awarded to the former director of RIA Dagestan, Nariman Gadjiev who now heads the Ministry of Information Policy and Mass Communications of the Republic of Dagestan. The Grand Prix "The Best Website of the Northern Caucasus" was given to the TV channel "Stavropol".