Մոսկվայի կենտրոնում սեպտեմբերի 21-23-ին տեղի կունենա հայկական ապրանքների և ապրանքարտադրողների «Ոսկե նուռ» տոնավաճառը: Հեղափոխության հրապարակում Հայաստանի արդյունաբերական ձեռնարկությունները, մասնավոր ձեռնարկատերերը մոսկվացիներին և հյուրերին կցուցադրեն օրիգինալ արտադրանք, որը Ռուսաստանում մեծ հաջողություն է վայելում:
Գունեղ ազգային փառատոնի շրջանակներում, որն անցկացվում է Երևանի կողմից Մոսկվա քաղաքի արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի բաժնի աջակցությամբ, պլանավորված է հարուստ մշակութային ծրագիր, որին կմասնակցեն արտիստներ, արվեստի վարպետներ և պարային համույթներ Հայաստանից:
«Տոնավաճառի նպատակն է հայկական ապրանքների տարածումը, Մոսկվայի և Երևանի միջև առևտրատնտեսական և մշակութային-հումանիտար կապերի զարգացումը»,- ասվում է Մոսկվա քաղաքի արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի բաժնի մամլո հաղորդագրությունում:

Ярмарка армянских товаров и товаропроизводителей «Золотой гранат» пройдет с 21 по 23 сентября 2012 года в самом центре Москвы. На Площади Революции промышленные предприятия, фирмы, частные предприниматели из Армении продемонстрирует москвичам и гостям столицы свою оригинальную продукцию, которая пользуется неизменным успехом в России.
В рамках красочного национального фестиваля, проводимого Ереваном при поддержке Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы, запланирована богатая культурная программа, в которой примут участие артисты, мастера искусств и танцевальные коллективы из Армении.
«Целью ярмарки является популяризация армянских товаров, возрождение традиции проведения Арменией подобных мероприятий в российской столице, развитие торгово-экономических и культурно-гуманитарных связей между Москвой и Ереваном», – говорится в сообщении пресс-центра Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы при ГУП «Московский центр международного сотрудничества».