Սեպտեմբերի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,020,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 406.54 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.5 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 19-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,47 դրամ` սեպտեմբերի 18-ի համեմատ կրճատվելով 0,58 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530,08 դրամ` կրճատվելով 2,71 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,08 կետով` մինչև 13,10 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

19 Сентябрь 2012 - 12:47 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 8,020 млн. драмов по среднему курсу 406,54 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 406,5 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 сентября составил 407,47 драма, сократившись по сравнению с 18 сентября на 0.58 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,08 драма, сократившись на 2.71 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.08 – до 13,10 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.