Սեպտեմբերի 19–ին ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատում կայացավ հայ–իրանական գործարար հանդիպում պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մազանդարանի նահանգի պատվիրակության և հայ գործարարների միջև։
Պատվիրակության ղեկավար, Մազանդարանի փոխնահանգապետ Վալի Օլահ Փարզանեհին նշել է, որ իրենց նահանգը ունի երեքուկես միլիոն բնակչություն և գրեթե Հայաստանի չափ տարածք, զարգացած արդյունաբերություն, գյուղատնտեսություն և համագործակցության լուրջ պոտենցիալ։ ՀՀ ԱԱՊ նախագահության անդամ, «Բարվա» ընկերության նախագահ Արամ Վարդանյանը հավաստիացրել է, որ դեռևս 2008 թվականից երկու Պալատների համագործակցությունը արդեն լուրջ արդյունքներ ունի՝ Հայաստանում գործում են իրանական կապիտալով հարյուրավոր ընկերություններ։ Հանդիպման ընթացքում ձեռք բերվեցին նոր պայմանավորվածություններ, հաղորդում է ՀՀ ԱԱՊ մամլո ծառայությունը։

19 Сентябрь 2012 - 13:39 AMT
19 сентября в Торгово-промышленной палате прошла армяно-иранская бизнес-встреча с участием представителей провинции Мазандаран ИРИ и армянских бизнесменов.
Как отметил заместитель губернатора иранской провинции Вали Олах Парзанеги, в Мазандаране проживает 3,5 млн жителей, и она почти размером с Армению. Провинция имеет большой потенциал развития сотрудничества в таких сферах, как промышленность и сельское хозяйство.
Член ТПП РА, президент компании «Барва» Арам Варданян отметил, что еще с 2008 года существующее сотрудничество между двумя промышленными палатами имеет результаты. В частности, по его словам, это касается создания в Армении компаний с иранским капиталом.