«Մենք պետք է սպասենք և տեսնենք, թե ինչ որոշում կկայացնի Դավիթ Նալբանդյանը: Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում նա Արգենտինայի հավաքականի առաջատարն էր: Եթե Դավիթ Նալբանդյանը ցանկանա խաղալ Արգենտինայի հավաքականի կազմում, կլինի թիմի մի մասը»,-ասել է Արգենտինայի թիմի ավագ Մարտին Հայտեն:
Երեկ Լոնդոնում կայացել է Դևիսի գավաթ-2013-ի համաշխարհային խմբի վիճակահանությունը: Արգենտինայի հավաքականը կխաղա Գերմանիայի հավաքականի դեմ: Հանդիպումը կկայանա փետրվարի 1-3 Բուենոս Այրեսում: Հավաքականները հանդիպել են 2012թ Դևիսի գավաթի առաջին ռաունդում, այն ժամանակ Արգենտինան 4:1 հաշվով հաղթանակ էր տարել:
2012թ Արգենտինան հասել է մինչև կիսաեզրափակիչ, որտեղ 2:3 հաշվով զիջել է Չեխիային: Եզրափակչում չեխերը կխաղան Դևիսի գավաթի գործող չեմպիոնների` իսպանացիների հետ:

“Мы должны подождать и увидеть, какое решение примет Давид Налбандян. За последние несколько лет он был лидером сборной Аргентины. Если он захочет играть в сборной, он будет частью команды”,- сказал капитан Аргентины Мартин Хайте.
Вчера в Лондоне состоялась жеребьевка мировой группы Кубка Дэвиса-2013. Сборная Аргентины сыграет против сборной Германии. Встреча состоятся 1-3 февраля в Буэнос-Айресе. Сборные встречались и в первом раунде Кубка Дэвиса в 2012 году, тогда Аргентина одержала победу со счетом 4:1.
В 2012 году Аргентина дошла до полуфинала, где со счетом 2:3 уступила Чехии, и в финале сыграют чехи и действующие чемпионы Кубка Дэвиса испанцы.