«Մենք պետք է սպասենք և տեսնենք, թե ինչ որոշում կկայացնի Դավիթ Նալբանդյանը: Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում նա Արգենտինայի հավաքականի առաջատարն էր: Եթե Դավիթ Նալբանդյանը ցանկանա խաղալ Արգենտինայի հավաքականի կազմում, կլինի թիմի մի մասը»,-ասել է Արգենտինայի թիմի ավագ Մարտին Հայտեն:
Երեկ Լոնդոնում կայացել է Դևիսի գավաթ-2013-ի համաշխարհային խմբի վիճակահանությունը: Արգենտինայի հավաքականը կխաղա Գերմանիայի հավաքականի դեմ: Հանդիպումը կկայանա փետրվարի 1-3 Բուենոս Այրեսում: Հավաքականները հանդիպել են 2012թ Դևիսի գավաթի առաջին ռաունդում, այն ժամանակ Արգենտինան 4:1 հաշվով հաղթանակ էր տարել:
2012թ Արգենտինան հասել է մինչև կիսաեզրափակիչ, որտեղ 2:3 հաշվով զիջել է Չեխիային: Եզրափակչում չեխերը կխաղան Դևիսի գավաթի գործող չեմպիոնների` իսպանացիների հետ:

The captain of Argentine tennis squad confessed to be waiting for David Nalbandian’s return to the team to play another year of Davis Cup.
“We have to wait and see what David decides about his future. He has been a leader these last few years and it depends on whether he continues to play, or not. If he wants to, he'll be part of the team,” Martin Jaite said.
The draw for the 2013 Davis Cup was announced September 19, and top-eight seeded nations are set to open up World Group play the first weekend in February.
Spain and Czech Republic, the two 2012 finalists, will head the top eight nations. 2012 semifinalist Argentina will face off against Germany.