Բրազիլական «Մարականա» մարզադաշտը, որը տվյալ պահին վերանորոգվում է, կարող է բացվել Բրազիլիայի և Անգլիայի ֆուտբոլային հավաքականների խաղով:
Բրազիլիայի ամենահայտնի մարզադաշտը վերանորոգման համար փակվել է 2010-ի մարտին, տվյալ պահին աշխատանքները մոտենում են ավարտին: Տրիբունաներում կտեղադրվեն նույնպիսի նստարաններ պլաստիկից, ինչպիսիք տեղադրվել են Մյունխենի «Ալյանց Արենայում» և Լոնդոնի Օլիմպիական մարզադաշտում:
Սպասվում է, որ բոլոր վերականգնողական աշխատանքները կավարտվեն 2013-ի փետրվարին: Ռիո դե Ժանեյրո նահանգի սպորտի և զբոսաշրջության քարտուղար Մարսիա Լինսը հաստատել է, որ Համադաշնությունների գավաթի նախաշեմին կկայանա փորձնական հանդիպում: Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Բրազիլիայի և Անգլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիաները պայմանավորվել են 2013-ին երկու ընկերական հանդիպումների մասին, որոնցից մեկը տեղի կունենա «Ուեմբլի» մարզադաշտում փետրվարի 6-ին:
2013-ին «Մարականան» կընդունի Համադաշնությունների գավաթի երեք հանդիպումներ, այդ թվում` եզրափակիչ խաղը: 2014-ի ԱԱ-ի ժամանակ մարզադաշտում տեղի կունենան յոթ խաղեր, ներառյալ եզրափակիչ խաղը:
2016-ին «Մարականան» կդառնա Օլիմպիական խաղերի կենտրոնական օբյեկտներից մեկը: Այստեղ կկայանա խաղերի բացման և փակման արարողությունը, ինչպես նաև տեղի կունենան օլիմպիական ֆուտբոլային մրցաշարի խաղերը, հաղորդում է rsport.ru-ն:

20 Сентябрь 2012 - 10:58 AMT
Бразильский стадион "Маракана", в данный момент находящийся на реконструкции, может быть открыт матчем футбольных сборных Бразилии и Англии.
Самая знаменитая спортивная арена Бразилии была закрыта на реконструкцию в марте 2010 года, на данный момент работы вышли на финишную прямую. Трибуны будут укомплектованы точно такими же пластиковыми сиденьями, которые были установлены на мюнхенской "Альянц Арене" и Олимпийском стадионе в Лондоне.
Ожидается, что все восстановительные работы будут завершены в феврале 2013 года. Секретарь штата Рио-де-Жанейро по спорту и туризму Марсия Линс подтвердила, что в преддверии Кубка Конфедераций будет сыграна тестовая встреча.
Ранее стало известно, что футбольные федерации Бразилии и Англии договорились о двух товарищеских встречах на 2013 год, одна из которых пройдет на стадионе "Уэмбли" в Лондоне 6 февраля. Точная дата второго выставочного матча пока не известна.
В 2013 году "Маракана" примет три матча футбольного Кубка Конфедераций, в том числе финальную игру. Во время чемпионата мира по футболу в 2014 году на стадионе пройдут семь игр, включая финальный матч.
В 2016 году "Маракана" станет одним из центральных объектов Олимпийских игр. Здесь состоятся церемонии открытия и закрытия Игр, также пройдут матчи олимпийского футбольного турнира, передает rsport.ru.