Սեպտեմբերի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 407.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407.5 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 20-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,09 դրամ` սեպտեմբերի 19-ի համեմատ կրճատվելով 0.38 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526.82 դրամ` կրճատվելով 3.26 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0.19 կետով` կազմելով 12.91 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

20 Сентябрь 2012 - 12:19 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,9 млн. драмов по среднему курсу 407,47 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 407,5 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 сентября составил 407,09 драма, сократившись по сравнению с 19 сентября на 0.38 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,82 драма, сократившись на 3.26 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.19 – до 12,91 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.