Ֆուտբոլի ԱԱ-2018 քաղաքների հրապարակման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 29-ին:
Արարողությունը կբացեն ՖԻՖԱ նախագահ Յոզեֆ Բլատտերը և «Ռուսաստան-2018» կազմկոմիտեի նախագահ, ՌԴ սպորտի նախարար Վիտալի Մուտկոն: Արարողությանը կմասնակցեն նաև ՖԻՖԱ գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն, կազմկոմիտեի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Սորոկինը, ռուսաստանցի մարզիկներ, ֆուտբոլի աստղեր ու արվեստի գործիչեր:
ԱԱ-2018 քաղաքների հրապարակումը Ռուսաստանում մրցաշարին մեծ թափով նախապատրաստվելում մեկնարկ կհանդիսանա: Առաջնության անցկացման հավակնորդների թվում 13 քաղաք կա՝ Մոսկվան, Սանքտ Պետերբուրգը, Կալինինգրադը, Յարոսլավլը, Նիժնի Նովգորոդը, Կազանը, Սամարան, Սարանսկը, Վոլգոգրադը, Դոնի Ռոստովը, Սոչին, Կրասնոդարն ու Եկատերինբուրգը, հայտնում է rsport.ru-ն:

21 Сентябрь 2012 - 08:24 AMT
Торжественная церемония объявления городов- организаторов чемпионата мира по футболу 2018 года состоится 29 сентября.
Церемонию откроют президент ФИФА Йозеф Блаттер и председатель оргкомитета "Россия-2018" министр спорта России Виталий Мутко. Участие в церемонии также примут генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке, генеральный директор оргкомитета Алексей Сорокин, российские спортсмены, звезды футбола и деятели искусства. Объявление городов-организаторов ЧМ даст начало полномасштабной подготовке к турниру в России.
На проведение матчей ЧМ-2018 претендуют 13 городов: Москва, Санкт-Петербург, Калининград, Ярославль, Нижний Новгород, Казань, Самара, Саранск, Волгоград, Ростов-на-Дону, Сочи, Краснодар и Екатеринбург, передает rsport.ru.