Ամերիկյան համալսարանում այսօր մեկնարկել է StartUp Cup բիզնես առաջնությունը:
Այն նոր բիզնես-մոդելների մշակման միջազգային մրցույթ է, որը հիմնվում է նախաձեռնողական և տեղի ներուժի օգտագործման սկզբունքների վրա, ինչը հնարավորություն է տալիս մրցույթին ներկայացնել ցանկացած բիզնես-գաղափար:
Ինչպես բացման խոսքում ասաց Հայաստանում StartUp Cup-ի կազմակերպիչ Հայկ Ասրիյանցը, StartUp Cup-ն այն հաջողության օղակն է, որով ցանկացած մարդ, ով ունի երազանք, բիզնես ծրագիր կարող է կյանքի կոչել. «Առաջին, երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրած ձեռներեցների համար նախատեսված են դրամական պարգևատրումներ, որոնք կնպաստեն նրանց ապագա բիզնեսի հիմնադրմանը»:
Մրցույթի ընթացքում մասնակից ձեռներեցներին կուսուցանեն, խորհրդատվություն կտրամադրեն և կուղղորդեն տեղի շուկայի փորձառու մասնագետները:
Առաջնության առաջին փուլի Build-A-Business Weekend-ի ընթացքում, որը կտևի սեպտեմբերի 22–23-ը, կմշակվեն և կքննարկվեն գործող բիզնես մոդելները և կիրականցվի վերապատրաստում մասնագետների կողմից: Միջոցառման ավարտին տասներկու լավագույն նախագծերը կմասնակցեն մրցույթի երկրորդ փուլին:

22 Сентябрь 2012 - 11:45 AMT
Это международный конкурс по разработке бизнес-моделей, который основывается на принципе использования местного потенциала, а также инициативы.
На конкурсе можно представить любую бизнес-идею.
Как сказал в своей речи организатор “StartUp Cup” в Армении Айк Асриянц, “предприниматели, занявшие первое, второе и третье места получат денежные премии, которые помогут в основании новых бизнес-проектов”.
В ходе мероприятия участвующих предпринимателей будут обучать, предоставят консультацию, их будут сопровождать известные специалисты местного рынка.
В ходе первого этапа чемпионата “Build-A-Business Weekend”, который пройдет 22-23 сентября, будут обсуждены действующие бизнес-модели и будет осуществлена переподготовка со стороны лучших специалистов. По завершении мероприятия лучшие проекты получат возможность принять участие во втором этапе.