Հայաստանի պետական պարտքը 2011-ին կազմել է 4.129 մլրդ դոլար, հաղորդել է Հայաստանի գլխավոր գանձապետ, ֆինանսների նախարարի տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովների կողմից 2011-ի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը ներկայացնելիս: Նրա խոսքով, այդ գումարից արտաքին պարտքը կազմում է 3.868 մլրդ դոլար:
Միաժամանակ, Ջանջուղազյանը դժվարացել է պատասխանել պատգամավորների հարցին, թե որքան է պլանավորված հաջորդ տարվա բյուջեով պետական պարտքի սպասարկման համար:
Նա նաև չի համաձայնվել ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսից պատգամավոր, նախկին վարչապետ Հրանտ Բարգատյանի հետ, որ ՀԲ մեթոդոլոգիայի համաձայն, Հայաստանի պետական պարտքը հասել է սպառնալի չափերի, մասնավորապես, եթե համեմատել պարտք-արտահանում հարաբերակցությունը: Նա նշել է, որ Հայաստանի պետական պարտքը ցանկացած մեթոդաբանությամբ չի հասել վտագավոր սահմանի, հատկապես եթե ելնենք պետական պարտք/ՀՆԱ հարաբերակցությունից:

Armenia’s state debt in 2011 made up $4,129 bn, including a foreign debt of $3,868 bn, Deputy Finance Minister stated at the presentation of annual reports on 2011 state budget implementation.
Atom Janjughazyan, however, found it hard to provide information on the sum planned by the next year’s state budget for the servicing of the state debt.
The official also disagreed with a member of Armenian National Congress (ANC) opposition bloc member Hrant Bagratyan in the fact that according to the World Bank methodology, Armenia’s state debt has increased dramatically to reach an exorbitant sum, especially considering the debt to exports ratio.