Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Երևան կժամանի հոկտեմբերի 10-ի երեկոյան, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Իտալիայի Ֆուտբոլի ֆեդրացիայի մամուլի քարտուղար Դիեգո Անտենոզիոն: Իտալական պատվիրակությունը կիջևանի Golden Palace հյուրանոցում:
Հայաստանի և Իտալիայի միջև խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 12-ին` «Հրազդան» մարզադաշտում: Խաղի տոմսերն արժեն 3000, 5000, 7000 և 10 000 դրամ:
2014թ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի և Իտալիայի հավաքականները հանդես են գալիս B խմբում: Իտալացի ֆուտբոլիստները ոչ ոքի են խաղացել Բուլղարիայի հետ` 2:2 և հաղթանակ տարել Մալթայի նկատմամբ` 2:0: Հայաստանը 1:0 հաշվով հաղթել է Մալթային և նույն հաշվով զիջել Բուլղարիային: Իտալիայի հավաքականն ունի 4 միավոր և խմբում զբաղեցնում է 1-ին հորիզոնականը, իսկ հայկական թիմը 3 միավորով զբաղեցնում է 3-րդ հորիզոնականը:

Italy national football team will arrive in Yerevan on October 10 evening, Italian football federation spokesman said.
As Diego Antenozio told a PanARMENIAN.Net reporter, Italian delegation will stay at Golden Palace hotel.
The Armenia-Italy match is scheduled for October 12 at Hrazdan station, with the tickets to cost AMD 3000, 5000, 7000 and 10000.
The two teams will play in 2014 FIFA World Cup qualifier’s group B. After tying a game vs. Bulgaria, Italy beat Malta. Meanwhile, Armenia scored a 1:0 victory against Malta following a defeat by Bulgaria. Italy scored 4 points to come 1st, with Armenia are the 3rd with 3 points.