Սեպտեմբերի 27-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Յալթա` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
Նիստին կքննարկվեն ավելի քան 20 փաստաթղթեր, որոնք ուղղված են ԱՊՀ տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը, ինչպես նաև տնտեսական, մարդասիրական հարաբերությունների ընդլայնմանը և խորացմանը: Կքննարկվեն նաև անվտանգության հարցեր:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Կարինե Մինասյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Армянская делегация во главе с премьер-министром РА Тигран Саркисян 27 сентября отбудет в Ялту, где она примет участие в заседании глав правительств СНГ.
На заседании будут рассмотрены свыше 20 документов, направленные на развитие интеграционных процессов на пространстве СНГ, а также на расширение и углубление экономических, гуманитарных отношений. Будут обсуждены вопросы безопасности.
В состав армянской делегации вошли руководитель администрации правительства Армении Давид Саргсян, министр финансов Армении Ваче Габриелян, первый заместитель министра экономики Армении Карине Минасян, заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян и другие официальные лица. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.