Վանաձորի քիմկոմբինատն առաջիկա օրերին կսկսի կարբամիդի զանգվածային արտադրությունը: Այդ մասին ԱԺ-ում 2011թ. բյուջետային լսումների ժամանակ հայտնել է գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը: Ըստ նրա, գործարանը, որը չի աշխատել վերջին 20 տարիներին, ստիպված էր բարդ տեխնիկական հարցեր լուծել: «Արտադրական ցիկլը արդեն սկսվել է, իսկ 2-3 օրից կսկսվի զանգվածային արտադրությունը»,-ասել է նախարարը:
Անդրադառնալով նախարարության գործունեությանը, Սերգո Կարապետյանը հայտնել է, որ 2011 թվականին 2010-ի համեմատ գյուղատնտեսության ոլորտում 14,1 տոկոս աճ է արձանագրվել, մասնավորապես, բուսաբուծության ոլորտում աճը կազմել է 26,6 տոկոս, իսկ անասնաբուծության ոլորոտում՝ 0,1 տոկոս:
2011թ. պետբյուջեով գյուղնախարարությանը հատկացվել է 8,416 մլրդ դրամ, իսկ գյուղնախարարության ծրագրերի կատարողականը կազմել է 90,15 տոկոս:

26 Сентябрь 2012 - 12:41 AMT
Серго Карапетян. Ванадзорский химзавод приступит к массовому производству карбамида уже через 2-3 дня
Ванадзорский химзавод приступит к массововму производству карбамида уже в ближайшие дни. Об этом в ходе бюджетных слушаний за 2011 год в НС РА сообщил министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян. По его словам, заводу, который не работал на протяжении последних 20 лет, пришлось решить тяжелые технические вопросы. “Производственный цикл уже начат, а черз 2-3 дня завод сможет приступить к массовому производству”,-сказал министр.
Касаясь результатов деятельности министерства, Серго Карапетян сообщил, что в 2011 году по сравнению с 2010 годом в сфере сельского хозяйства был зафиксирован рост на уровне 14,1 %, в частности, сфера растениеводства обеспечила рост 26,6%, а животноводства-0,1 %.
Госбюджетом 2011г министерству сельского хозяйства было выделено 8,416 млрд драмов, а показатель выполнения сельхозпрограмм составил 90,15 %.