Թաիլանդը կարող է պատրաստ լինել ընդունել Formula-1 մրցավազքը արդեն 2014թ: Այս մասին հայտարարել է այդ երկրի սպորտային գերատեսչության ղեկավար Կանոկֆանդ Չուլակասեմը:
Bangkok Post-ի տեղեկատվության համաձայն, պաշտոնյան, ով Սինգապուրում հանդիպել է Formula-1-ի պրոմոուտեր Բեռնի Էքքլսթունի հետ, ասում է, որ պայմանագիրը համաձայնեցվել է, սակայն ընդգծել է, որ դետալները, ինչպես նաև մրցավազքի անցկացման գումարը, առայժմ չեն հստակեցվել:
«Լինելու է փողոցային մրցավազք, ինչպես Մոնակոյում և Սինգապուրում: Այս Գրան-պրին գիշերային կլինի, ինչպես Սինգապուրում»,-հայտարարել է Չուլակասեմը:

27 Сентябрь 2012 - 06:30 AMT
Таиланд может быть готов принять гонку Formula-1 уже в 2014 году. Об этом заявил руководитель спортивного ведомства этой страны Канокфанд Чулакасем.
По информации Bangkok Post, чиновник, который встретился с промоутером Formula-1 Берни Экклстоуном в Сингапуре, говорит о том, что сделка была в принципе согласована, однако отметил, что детали, как и плата за проведение гонки, пока не были определены.
“Это будет уличная гонка, как в Монако и Сингапуре. И этот Гран-при будет ночным, как Гран-при Сингапура”, – заявил Чулакасем.