Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 27-ի նիստում հաստատել է 2013-ի պետական բյուջեի նախագիծը: Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, համախմբված պետբյուջեի եկամուտները պլանավորվում է սահմանել 1 տրիլիոն 59 մլրդ դրամի մակարդակում, ծախսերը` 1 տրիլիոն 183 մլրդ դրամի, իսկ դեֆիցիտը` 124 մլրդ դրամի:
Միաժամանակ, համայնքների բյուջեն եկամուտների գծով կկազմի 97,5 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերի գծով` 101,7 մլրդ դրամ, իսկ դեֆիցիտը` 4,2 մլրդ դրամ:
Գնաճի 12-ամսյա ցուցանիշը կսահմանվի 4 +_ 1,5 տոկոսի մակարդակում, դեֆիցիտը` 2,6 տոկոսի, տնտեսական աճը` 6 տոկոսի, միաժամանակ 2012-ի տվյալներով տնտեսական աճը կլինի 7 տոկոսի սահմաններում:

At the September 27 sitting, the government approved Armenia’s draft budget for 2013.
According to Finance Minister Vache Gabrielyan, consolidated budget revenues were set at AMD 1, 59 trillion, with the expenditures and deficit to total AMD 1, 183 trillion and 124 bn respectively.
At the same time, communities’ budget revenue will total AMD 97,5 bn, with the expenditures and deficit set up at AMD 101,7 bn and 4,2 bn respectively.
12-month inflation rate will be established at 4 +_ 1,5%; deficit and economic growth will be set at 2,6% and 6%. According to 2012 results the economic growth will amount to 7%.