Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 27-ի նիստում հաստատել է 2013-ի պետական բյուջեի նախագիծը: Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, համախմբված պետբյուջեի եկամուտները պլանավորվում է սահմանել 1 տրիլիոն 59 մլրդ դրամի մակարդակում, ծախսերը` 1 տրիլիոն 183 մլրդ դրամի, իսկ դեֆիցիտը` 124 մլրդ դրամի:
Միաժամանակ, համայնքների բյուջեն եկամուտների գծով կկազմի 97,5 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերի գծով` 101,7 մլրդ դրամ, իսկ դեֆիցիտը` 4,2 մլրդ դրամ:
Գնաճի 12-ամսյա ցուցանիշը կսահմանվի 4 +_ 1,5 տոկոսի մակարդակում, դեֆիցիտը` 2,6 տոկոսի, տնտեսական աճը` 6 տոկոսի, միաժամանակ 2012-ի տվյալներով տնտեսական աճը կլինի 7 տոկոսի սահմաններում:

27 Сентябрь 2012 - 07:56 AMT
Правительство Армении на заседании 27 сентября утвердило проект госбюджета на 2013 год. Как сообщил министр финансов Армении Ваче Габриелян, доходы консолидированного госбюджета планируется установить на уровне 1 трл. 59 млрд драмов, расходы – на уровне 1 трл 183 млрд. драмов, а дефицит – на 124 млрд. драмов.
При этом бюджет общин по линии доходов составит – 97,5 млрд драмов, а по линии расходов – 101,7 млрд драмов, а дефицит – 4,2 млрд драмов.
Показатель 12-месяной инфляции будет установлен на уровне 4 +_ 1,5%, дефицит – на уровне 2,6%, экономический рост – на уровне 6%, при этом в по итогам 2012 года экономический рост будет в пределах 7%