Սեպտեմբերի 27-ի կառավարության նիստում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը խնդրել է ՀՀ Սննդամթերքի անվտանգության ծառայության պետ Աբրամ Բախչագուլյանին տեղեկատվություն ներկայացնել Հնդկաստանից Հայաստան գոմեշի մսի ներկրման մասին: Պետծառայության պետը հայտնել է, որ 2011 թվականին Հնդկաստանից Հայաստան է ներկրվել շուրջ 10 հազար տոննա գոմեշի միս 6 ընկերությունների կողմից՝ «Ալեքս Գրիգ»՝ 61,2 տոկոս, «Պարգև»՝ 17 տոկոս, «Մոկոնատ»՝ 9,5 տոկոս, «Ունիվերսամ Ավան»՝ 3,5 տոկոս, «Մուշ»՝ 2,3 տոկոս, «Արմեն- Համիկ եղբայրներ»՝ 60 տոկոս:
Միաժամանակ 2012 թվականի 9 ամիսների տվյալներով ներմուծվել է շուրջ 5 հազար տոննա գոմեշի մսի բրիկետ 5 ընկերությունների կողմից՝ «Պարգև»՝ 34,23 տոկոս, «Արմեն- Համիկ եղբայրներ»՝ 23,52 տոկոս, «Ալեքս-Գրիգ»՝ 18,17 տոկոս, «Սամ սեր գրուպ»՝ 13,05 տոկոս, «Ունիվերսամ Ավան»՝ 11,06 տոկոս:
Աբրամ Բախչագուլյանը նշել է, որ մսի ներկրմամբ զբաղվում են այն ընկերությունները, որոնք մսի արտադրության ոլորտում 10-ամյա փորձ ունեն: Ավելին, ըստ նրա, յուրաքանչյուր խմբաքանակ համապատասխան փորձաքննության է ենթարկվում սահմանին և միայն դրանից հետո հանվում շուկա:
Այդ առնչության Տիգրան Սարգսյանը հորդորել է քաղաքական ուժերին չզրպարտել իրեն, կապելով գործընթացն իր անվան հետ: «Դրանք հանրությանը հայտնի ընկերություններ են, և թվարկված ընկերությունների հետ ես ոչ մի կապ չունեմ»,-ասել է նա:

В ходе правительственного заседания премьер-министр РА Тигран Саркисян попросил начальника Государственной службы безопасности продуктов питания Армении Абрама Бахчагуляна представить информацию об импорте из Индии в Армению буйволиного мяса. Начальник госслужбы сообщил, что в 2011 году из Индии в Армению было импортировано более 10 тысяч тонн брикетов мяса со стороны 6 компаний: ‘’Алекс Григ”-61,2%, “Паркев”-17 %, “Моконат”-9.5 %, “Универсам Аван”-3,5 %, “Муш”-2,3 %, “Братья Армен и Амик”-60 %.
Одновременно по итогам 9 месяцев 2012 года было импортировано более 5 тысяч тонн брикетов буйволиного мяса 5 компаниями: “Паркев”-34,23 %, “Братья Армен-Амик”-23.52 %, “Алекс-Григ”-18,14 %, “Сам сер групп”-13.05 %, “Универсам Аван”-11,06 %:
Абрам Бахчагулян подчеркнул, что импортом мяса занимаются те компании, у кототрых есть 10-летний опыт в сфере производства мяса. Более того, по его словам, каждая партия проходит соответствующую экспертизу на границе и лишь после поступает на армянский рынок.
С связи с этим Т. Саркисян призвал политические силы не связывать его имя с импортерами буйволиного мяса. “Это крупные компании, известные общественности, и я не имею никакого отношения к ним”-,сказал он.