Պաոլո և Վիտորիո Տավիանի եղբայրների «Կեսարը պետք է մահանա» ֆիլմն Օսկարի է առաջադրվել «Լավագույն ֆիլմ օտար լեզվով» անվանակարգում: Այդ մասին հաղորդում է Agence France-Presse գործակալությունը:
Իտալացի եղբայրների կինոնկարում խոսքը գնում է Հռոմի խիստ ռեժիմի հսկողության բանտերից մեկում Վիլյամ Շեքսպիրի «Հուլիոս Կեսար» պիեսի էկրանավորման մասին: Դերասաններն իսկական կալանավորներ են, այդ թվում` ցմահ բանտարկյալներ:
2012թ. փետրվարին «Կեսարը պետք է մահանա» ֆիլմը Բեռլինի 62-րդ կինոփառատոնում արժանացել է գլխավոր մրցանակին` «Ոսկե արջին»:
2007թ. Տավիանի եղբայրները նկարահանել են Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Արտույտների ագարակը» ֆիլմը, որի գլխավոր դերերում հանդես են եկել Արսինե Խանջյանն ու Պաս Վեգան:

Фильм Паоло и Виторио Тавиани “Цезарь должен умереть” выдвинут на соискание премии “Оскар” в номинации “Лучший фильм на иностранном языке” от Италии. Об этом сообщают в “Agence France-Presse”.
В фильме итальянских братьев рассказывается об экранизации пьесы Вильяма Шекспира “Юлий Цезарь” в одной из римских тюрем строгого режима. Почти все роли фильма исполняют настоящие заключённые, в том числе и приговоренные на пожизненное заключение.
В феврале 2012 года на 62-м Берлинском кинофестивале фильм “Цезарь должен умереть” удостоился “Золотого медведя” (главной фестивальной премии).