Ուկրաինայի Գավաթի 1/8 եզրափակչում Դոնեցկի «Շախտյորը» կխաղա «Գովերլոյի» հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 31-ին «Գովերլոյի» դաշտում:
Դոնեցկի թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ չէր սպասում, որ մրցակիցը «Գովերլոն» է լինելու:
«Մեծ հաշվով, ինչ տարբերություն: Պետք է խաղալ ցանկացած մրցակցի հետ, ով էլ բաժին ընկնի: Գավաթում բոլոր թիմերն են պայքարում: Կարծում եմ, մեզ համար հեշտ չի լինի, առավել ևս, որ խաղալու ենք Ուժգորոդում»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Ըստ ֆուտբոլիստի, կարևորը հանդիպմանը լավ նախապատրաստվելն է և հաղթանակի համար ամեն ինչ անելը. «Յուրաքանչյուր թիմի հետ խաղին մենք 100 տոկոսով ենք տրամադրվում: Կարծում եմ, որքան մոտենա եզրափակիչը, այնքան ամեն ինչ հետաքրքիր ու բարդ կլինի»:

27 Сентябрь 2012 - 09:39 AMT
В 1/8 финала Кубка Украины донецкий “Шахтер” сыграет с “Говерлой”. Встреча состоится на поле “Говерлы” 31 октября.
Полузащитник донецкой команды Генрих Мхитарян признался, что не ожидал в соперники “Говерлу”.
“По большому счету, какая разница. Нужно играть с любым соперником, кто бы ни выпал. В Кубке все команды бьются. Думаю, легко нам не будет, тем более что будем играть в Ужгороде”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт “Шахтера”.
По словам футболиста, главное – хорошо подготовиться к этой встрече и сделать все для победы: “Абсолютно на каждую команду настраиваемся на 100%. Думаю, чем ближе финал, тем будет все интереснее и сложнее”.