28 Սեպտեմբեր 2012 - 13:19 AMT
Հոկտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում հայ բռնցքամարտիկ Արտ Հովհաննիսյանը կմենամարտի Արգենիս Մենդեսի հետ (Դոմինիկյան Հանրապետություն):
Մենդեսը սկսել է պատրաստվել մենամարտին դեռ 3 շաբաթ առաջ: Նրա փրոմոութեր Հենրի Ռիվալտան կարծում է, որ երկրպագուներն այդ երեկո կտեսնեն բռնցքամարտիկի տաղանդը: «Այդ մենամարտը նրա առաջ նոր դռներ կբացի: Մենք հավատում ենք մեր բռնցքամարտիկի հնարավորություններին և վստահ ենք, որ հոկտեմբերի 27-ին բոլորը ուշագրավ մենամարտ կտեսնեն: Մենք տեսել ենք հայ բռնցքամարտիկի մի քանի մենամարտեր, նա տեխնիկապես շատ ուժեղ է, բայց Արգենիսը տաղանդավոր է և կարող է Հովհաննիսյանի համար խնդիրներ ստեղծել»,- ասել է նա:
Հովհաննիսյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում անցկացրել է 15 մենամարտ և բոլորում հաղթանակ տարել, իսկ Մենդեսը 22 մենամարտերից պարտվել է միայն երկուսում:

27 октября в Нью-Йорке армянский боксер Арт Ованнисян проведет поединок против Аргениса Мендеса (Доминиканская республика).
Мендес начал готовиться к поединку еще 3 недель назад. Его промоутер Генри Ривалта считает, что болельщики в этот вечер увидят талант боксера. “Этот поединок перед ним откроет новые двери. Мы верим в возможности нашего боксера и уверены, что 27 октября все увидят захватывающий бой. Мы видели несколько поединков армянского боксера, он технически очень силен, но Аргенис талантливый и сможет создать для Ованнияна проблем”,- отметил он.
Ованнисян на профессиональном ринге провел 15 поединков и во всех одержал победы, в восьми из которых одержал победы нокаутом. А Мендес в 22 схватках уступил лишь в двух, а 10 из них закончил преждевременно.