Հոկտեմբերի 17-ին Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր արտիստուհի Անաստասիա Վոլոչկովան ելույթ կունենա Երևանում: Ժամը 19:00-ին բալերինան «Նոր դար» խորագրով համերգային շոու ծրագրով հանդես կգա Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում: Տոմսերի գները տատանվում են 5-ից 30 հազար դրամի միջև:
Նույն օրը` ժամը 21:30-ին, արտիստուհին ելույթով հանդես կգա Mezzo Classic House Club-ում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեցին Mezzo-ի լրատվական բաժնից, հանդիսատեսը կկարողանա ականատես լինել Վոլոչկովայի ելույթին` սեղան պատվիրելով 15, 30 կամ 40 հազար դրամով:
Անաստասիա Վոլոչկովան Ռուսաստանի Մարիինյան թատրոնի, Անգլիական Ազգային և Յուրի Գրիգարովիչի բալետային թատրոնների լավագույն պարուհիներից մեկն է համարվում: Բալերինան Սերժ Լիֆարի անվան միջազգային մրցույթի դափնեկիր է, ինչպես նաև արժանացել է «Ոսկե առյուծ» և «Benois de la Danse» մրցանակների:

Заслуженная артистка Российской Федерации Анастасия Волочкова выступит в Ереване 17 октября. В 19:00 часов в Национальном академическом театре оперы и балета балерина выступит с концертной шоу-программой “Новый век”. Билеты будут стоить от 5 до 30 тыс драмов.
В тот же день в 21:30 часов актриса выступит в ереванском клубе “Mezzo Classic House”. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в информационном отделе клуба, армянский зритель сможет следить за выступлением знаменитой балерины, заказав столик за 15, 30 или 40 тысяч драмов.
Анастасия Волочкова считается одной из лучших балерин Мариинского театра России. Она является заслуженной артисткой России (2002), народной артисткой Карачаево-Черкессии и Северной Осетии-Алании, лауреатом Международного конкурса имени Сержа Лифаря, а также обладательницей призов “Benois de la Danse” (2002) и “Золотой лев” (2009).