Սեպտեմբերի 29-ին` ժամը 19:00-ին, «Բհարատնատյամ» պարային համույթը ելույթ կունենա Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում: Ռևաթի Ռամաչանդրանի գլխավորությամբ հինգ հոգուց բաղկացած համույթի ելույթը նվիրված է Հայաստանի Հանրապետության և Հնդկաստանի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակին:
Ռամաչանդրանի հետ միասին ելույթ կունենան Կորուկայի Ռամաչանդրան Մանասվինին (ցիմբալ), Փրեեթի Մահեշվարը (մենակատար), Կրիշնամուրթի Վենկատասուբրամանիանը (մրիդանգամ) և Վասուդևան Մուրուգանանդամը (ջութակ):
Սեպտեմբերի 30-ին պարային համույթը ելույթ կունենա նաև Երևանի պետական համալսարանում` հայ, հնդիկ և օտարազգի ուսանողների համար: Իսկ վերջին ելույթը ծրագրված է Գյումրիի Պետական կոնսերվատորիայում հոկտեմբերի 1-ին:
Համերգները կազմակերպվել են Երևանում Հնդկաստանի դեսպանատան կողմից` Հնդկաստանի մշակութային կապերի հյուպատոսի, Արտաքին գործերի նախարարության, Հնդկաստանի կառավարության և ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից, հաղորդում է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան պաշտոնական կայքը:

A 5-Member Bharatnatyam Dance Group led by Ms. Revathi Ramachandran will give a dance performance at Yerevan’s Arno Babajanian Concert Hall on September 29 to mark the 20th anniversary of the establishment of Indian-Armenian diplomatic relations.
The performance is being organized by the Embassy of the Republic of India in Yerevan, jointly with the Indian Council for Cultural Relations, Ministry of External Affairs, Government of India, and the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.
The Group will also perform at the Yerevan State Medical University (YSMU) on September 30, for the Indian, Armenian and other foreign students studying at the University. The last performance by the Group is scheduled for October 1 at Gyumri branch of State Conservatory, press service of Indian embassy in RA reported.