29 Սեպտեմբեր 2012 - 07:03 AMT
Դոնեցկի «Շախտոյրը» Ուկրաինայի առաջնության 10-րդ տուրում 2:1 հաշվով հաղթել է «Դնեպրին»: Խաղն աչքի ընկավ խաղացողների բախումներով, երկու հեռացումով դաշտից և «Դոնեցկի» երկու չիրացված 11-մետրանոցներով:
Առաջինը հաշիվը բացեցին հյուրերը, սակայն 19-րդ րոպեին Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հավասարեցրեց հաշիվը, իսկ թիմի ավագ Դարիո Սռնան հաղթանակ բերեց «Շախտյորին»:
«Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն խաղից հետո ասաց, որ իր թիմը վաստակեց այս հաղթանակը: «Երբեմն կյանքում այնպիսի օրեր են լինում, երբ ամեն ինչ ոք դեմ է: Լավ է, որ ամեն ինչ լավ ավարտվեց մեր խաղացողների բնավորության շնորհիվ և այն բանի շնորհիվ, որ նրանք հավատում էին սեփական ուժերին մինչ խաղի ավարտը: Մենք շատ ուժեղ թիմի հետ էինք հանդիպում»,-Լուչեսկուի խոսքն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:

Донецкий “Шахтер” в 10 туре чемпионата Украины по футболу со счетом 2:1 одержал победу над “Днепром”. Игра отметилась потасовками игроков, двумя удалениями и двумя нереализованными пенальти игроков донецкой команды. Первыми счет открыли гости, но на 19 минуте полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян сравнял счет, а капитан команды Дарио Срна принес победу “Шахтеру”.
Наставник “Шахтера” Мирча Луческу после матча отметил, что его команда заслужила эту победу. “Иногда в жизни бывают такие дни, когда все против тебя. Хорошо, что все закончилось положительно благодаря характеру наших игроков и тому, что они верили в себя до конца игры. Мы встречались с очень сильной командой. Впереди техничные, очень быстрые футболисты. После матча своим ребятам сказал, что обнимаю их за такую победу”,- слова Луческу передает официальный сайт Клуба.