29 Սեպտեմբեր 2012 - 07:52 AMT
«Դնեպրը» շատ կարգապահ թիմ է, որը լավ հարձակողական ֆուտբոլ է ցուցադրում: Խուան դե Ռամոսի գալուն պես արդյունքը տեսանելի է, կարծում են, նրանք դեռ կարող են պայքարել 2-րդ և նույնիսկ 1-ին տեղի համար»,-ասել է Հենրիխ Մխիթարյանը, որն Ուկրաինայի առաջնության 10-րդ տուրում «Դնեպրի» դարպասն ուղարկեց իր 13-րդ գոլը: «Շախտյորը» հաղթեց 2:1 հաշվով:
Ըստ կիսապաշտպանի, «Դնեպրի» հետ խաղում «Դնեպրի» խաղացողները մի փոքր կոտրեցին իրենց. «Սակայն, գլխավորն այն է, որ մենք տանը միավորներ չկորցրեցինք: Հոգեբանական առումով «Դնեպրի» հանդեպ հաղթանակը շատ կարևոր էր Թուրինից առաջ»: Հոկտեմբերի 2-ին «Շախտյորը» Չեմպիոնների լիգային մրցաշարային փուլում Թուրինում կհանդիպի «Յուվենտուսի»հետ:

“Днепр” – очень дисциплинированная команда, которая показывает хороший атакующий футбол. После прихода Хуанде Рамоса виден результат, и, думаю, днепропетровцы смогут еще бороться за второе или даже первое место”,- сказал футболист “Шахтера Генрих Мхитарян, который в 10 туре чемпионата Украины в ворота “Днепра” забил свой 13 гол. “Шахтер” одержал победу со счетом 2:1.
По словам полузащитника, во время игры футболисты “Днепра” их несколько сломили: “Но самое главное, что мы не потеряли дома очки, особенно с таким сильным соперником. Генрих Мхитарян: В психологическом плане победа над “ Днепром ” очень важна перед поездкой в Турин”.