Սեպտեմբերի 29-ին ԱՄՆ Մաշանտակետում MGM Grand at Foxwoods Resort տեղի կունենա բռնցքամարտի երեկո, որի շրջանակներում տեղի կունենա 3 հետաքրքիր մենամարտ: Դրանցից մեկում թեթևագույն քաշային, երկրորդ թեթևագույն և թեթև քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը կհանդիպի Օռլանդո Դել Վալլեի հետ Պուերտո Ռիկոյից: «Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել HBO հեռուստաալիքին: Սա իմ դեբյուտն է այս ալիքում: Ես կաշխատեմ գրավիչ մենամարտ նվիրել հանդիսատեսին»,-ասել է Դարչինյանը:
Դել Վալլեն խոստովանել է, որ տհաճ հուզմունք է ապրում մենամարտից առաջ: «Կյանքիս 12 տարին ես նվիրել եմ բռնցքամարտին: Եվ ահա, ինձ մեծ մենամարտ է սպասում: Երաշխավորում եմ՝ շուտով բոլորը կիմանան, թե ով է Օռլանդո Դել Վալլեն: Ինձ համար մեծ պատիվ է ռինգ դուրս գալ Վիկ Դարչինյանի հետ, սակայն նրա ժամանակն արդեն անցնում է: Իմը նոր է սկսվում: Դարչինյանի հանդեպ հաղթանակը ինձ համար ճանապարհ կբացի դեպի տիտղոսային մենամարտեր»,-ասել է բռնցքամարտիկը, հայտնում է fightnews.com-ը:

29 Сентябрь 2012 - 08:28 AMT
29 сентября в MGM Grand at Foxwoods Resort в Машантакете (штат Коннектикут, США), состоится вечер бокса, в рамках которого пройдут 3 интересных поединка. В одном из них экс-чемпион мира в наилегчайшем, втором наилегчайшем и легчайшем весах Вик Дарчинян сразиться с Орландо Дель Валле (Пуерто Рико).
Состоялась пресс-конференция, на которой боксеры и их промоутеры высказались по поводу вечера бокса: “Хочу поблагодарить телеканал HBO. Это мой дебит на этом канале. Я собираюсь подарить зрителям захватывающий поединок»,- сказал Дарчинян.
Дель Валле признался, что испытывает приятное волнение в преддверии боя. “12 лет своей жизни я посвятил боксу. И вот, меня ждет большой бой. Гарантирую – скоро всем будет известно, кто такой Орландо Дель Валле. Для меня большая честь выйти на один ринг с Виком Дарчиняном, но его время уже уходит. Мое же время только начинается. Победа над Дарчиняном расчистит мне путь к титульным поединкам”,- слова боксера передает fightnews.com.