Հայ Ֆեստ միջազգային թատերական 10-րդ փառատոնին տեղի կունենա «Միհր» թատրոնի նոր ներկայացման պրեմիերան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի միակ պարային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ցոլակ Մլքե-Գալստյանը, որը սեպտեմբերի 29-ին բանախոսությամբ հանդես եկավ TEDxYerevan 2012 կոնֆերանսում: «Հոկտեմբերի 4-ին` ժամը 20:30-ին, Երևանի պետական տիկնիկային թատրոնում տեղի կունենա «Զինվորներ» ներկայացման պրեմիերան»,- նշեց նա` հավելելով, որ մնացածը հանդիսատեսը կարող է գալ և իր աչքով տեսնել:
Հայֆեստ 10-րդ միջազգային թատերական փառատոնն այս տարի տեղի կունենա հոկտեմբերի 2-9-ը: Այս տարի փառատոնն անցնում է Never miss կարգախոսով, իսկ տարվա խորհրդանիշն է տարբեր լեզուներով գրած Հայֆեստ բառից ստեղծված թիրախը: Այս տարվա մասնակիցների թվում են 25 խմբեր 17 երկրից, որոնք հանդես կգան 10 բեմերում: «Միհր» թատոնից բացի Հայաստանի մասնակիցների թվում են Պատանի հանդիսատեսի թատրոնը, Տիկնիկային թատրոնը, ԳԱԿ-ը:
TEDxYerevan 2012 կոնֆերանսին «Միհր» թատրոնը հանդես եկավ երկու փոքրիկ ներկայացումներով, իսկ Ցոլակ Մլքե-Գալստյանը կիսվեց պարային շարժումների` հոգուց և սրտից բխելու մասին իր մտորումներով:

1 Октябрь 2012 - 13:54 AMT
На 10-ом международном театральном фестивале “Айфест” состоится премьера нового спектакля “Солдаты”. О этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал художественный руководитель единственного в Армении Театра танца Цолак Млке-Галстян, который 29 сентября выступил с речью на конференции “TEDxYerevan 2012”.
“4 октября в 20:30 часов в Ереванском государственном театре кукол состоится премьера нового спектакля “Солдаты””, – отметил он, добавив, что остальное зритель может прийти и увидеть собственными глазами.
Фестиваль “Айфест” состоится с 2 по 9 октября. Его откроет японский театр “Дадададан тенко”. Открытие состоится в Русском драматическом театре им. Станиславского. В этом году фестиваль пройдет под лозунгом “Never miss”.
В числе участников этого года 25 театральных трупп из 17 стран мира. Они выступят на 10 сценах.
В фестивале примут участие участники фестиваля под открытым небом “Пермь-стрит” из Португалии, Франции и других стран.