Digitec տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի բացմանը մնացել է մի քանի օր: Այս պահի դրությամբ արդեն հայտնի են 120 կազմակերպությունների անուններ Կորեայից, Սինգապուրից, ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Վրաստանից և այլ երկրներից:
Ռուսաստանից մասնակցելու են «Laser ICT-ն» իր անլար ինտերնետով, «Ուրարտու սիսթեմսը»:
Ցուցահանդեսին առաջին անգամ կմասնակցի `«ImagingLab-ը» Իտալիայից, որը մասնագիտացած է ռոբոտատեխնիկայի և պատկերների վերամշակման գործում:
Կարևորագույն նվաճում է համարվում Կորեայի մասնակցությունը: Սինգապուրն այս տարի ներկայացնելու է «BANSEA» ընկերությունը:
Հիշեցնենք, որ «Digitec» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 5-7-ը «Երևան-Էքսպո» կենտրոնում` Մերգելյանի անվան Ինստիտուտի տարածքում:

Несколько дней осталось до открытия технологической выставки DigiTec. К этому моменту уже известны имена 120 организаций из Кореи, Сингапура, США, России, Грузии и других стран.
Из России будут участвовать «Laser ICT» со своим беспроводным интернетом, «Урарту Системс», главной деятельностью которого является автоматизация опытов, измерение виброакустики.
В первые на выставке примет участие `«ImagingLab» из Италии, специализирующаяся на робототехники и обработки изображений.
Главным достижением считается участие Кореи. Из Сингапура в этом году будет представлена венчурная компания «BANSEA».
Следует напомнить, что технологическая выставка “DigiRec” состоится в центре “Ереван – Экспо” на территории Института им. Мергеляна с 5 по 7 октября.