Հայաստանի կառավարության, Կենտրոնական Բանկի, բանկի հաճախորդների, ինչպես նաև հայաստանյան բանկի աշխատողների մասնակցությամբ երկուշաբթի երեկոյան, հոկտեմբերի 1-ին կայացավ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» նոր Գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցի նշանակմանը նվիրված պաշտոնական ընդունելությունը: Նա այս պաշտոնում փոխարինեց Ասթրիդ Քլիֆֆորդին այս տարվա օգոստոսի 29-ին, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Ինձ համար մեծ պատիվ ու միաժամանակ մարտահրավեր է ղեկավարել Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն Հայաստանում: Բանկն իր ուրույն և առաջատար տեղն է զբաղեցնում չափազանց մրցակցային այս շուկայում, կառույց, որը նաև բացառիկ ֆինանսական հաջողություններ է արձանագրել վերջին երկու տարում: Նշեմ նաև, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն ամենաշահեկան դիրքում է գտնվում ողջ աշխարհի հայությանը Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի հայաստանյան բիզնեսի հետ կապելու, ինչպես նաև համաշխարհային բիզնես միտումներին հայաստանյան գործարարներին հաղորդակից դարձնելու համար», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» Գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցը:
Թիես Քլեմենցը 2012թ. օգոստոսի 23-ից նշանակվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն և 2012թ. օգոստոսի 29-ին գրանցվել է այդ պաշտոնում ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից: Սենտ Գալլենի համալսարանը տնտեսագետի կոչմամբ ավարտելուց հետո 1998թ.-ին իր կարիերան սկսել է Դոյչե Բանկ Էյ Ջի-ի Գլոբալ վերահսկման ակտիվների կառավարման բաժնում: Ֆրանկֆուրտում, Փարիզում և Լոնդոնում Դոյչե Բանկում ակտիվների կառավարման գծով տարբեր պաշտոններ զբաղեցնելուց հետո 2005թ. Թիես Քլեմենցը նշանակվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Գլոբալ Ասսեթ Մենեջմենթ (Գերմանիա) Ջի Էմ Բի Էյչ-ի Գլխավոր գործառնական տնօրեն և Կառավարիչ: 2010թ. տեղափոխվել է Լյուքսեմբուրգ և Էյչ-Էս-Բի-Սի Տրինկաուս Ինվեստմենթ Մենեջերս Էս էյ-ում զբաղեցրել է Գլխավոր գործադիր տնօրենի և տեղական ղեկավարի պաշտոնը:

The official welcoming ceremony of new Chief Executive Officer of HSBC Bank Armenia cjsc, Thies Clemenz, took place on Monday, Oct 1, in the presence of government and Central Bank officials, HSBC Armenia clients and local staff.
Mr Clemenz replaced Astrid Clifford on August 29.
“It is an honor and at the same time a challenge for me to lead HSBC in Armenia. HSBC holds a leading position in this highly competitive market and has reported record financial success during the last two years. HSBC is ideally positioned to connect Armenian people living around the globe to our business here as well as enable local entrepreneurs to be involved in global business trends," Mr. Clemenz stated.
Thies Clemenz was appointed as Chief Executive Officer of HSBC Bank Armenia cjsc with effect from August 23, 2012 and was registered to that position by the RA Central Bank on 29 August 2012. He started his career at Deutsche Bank AG as a member of the Global Controlling Asset Management team in 1998 after graduating with a degree in business management from the University of St. Gallen (HSG). After holding various management functions at Deutsche Bank in Frankfurt, Paris and London, Thies Clemenz was appointed as COO and Managing Director of HSBC Global Assets Management (Germany) GmbH in 2005. In August 2010 he moved to Luxembourg as Deputy Country Head and CEO of HSBC Trinkaus Investment Managers SA.