Հայաստանի կառավարության, Կենտրոնական Բանկի, բանկի հաճախորդների, ինչպես նաև հայաստանյան բանկի աշխատողների մասնակցությամբ երկուշաբթի երեկոյան, հոկտեմբերի 1-ին կայացավ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» նոր Գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցի նշանակմանը նվիրված պաշտոնական ընդունելությունը: Նա այս պաշտոնում փոխարինեց Ասթրիդ Քլիֆֆորդին այս տարվա օգոստոսի 29-ին, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Ինձ համար մեծ պատիվ ու միաժամանակ մարտահրավեր է ղեկավարել Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն Հայաստանում: Բանկն իր ուրույն և առաջատար տեղն է զբաղեցնում չափազանց մրցակցային այս շուկայում, կառույց, որը նաև բացառիկ ֆինանսական հաջողություններ է արձանագրել վերջին երկու տարում: Նշեմ նաև, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն ամենաշահեկան դիրքում է գտնվում ողջ աշխարհի հայությանը Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի հայաստանյան բիզնեսի հետ կապելու, ինչպես նաև համաշխարհային բիզնես միտումներին հայաստանյան գործարարներին հաղորդակից դարձնելու համար», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» Գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցը:
Թիես Քլեմենցը 2012թ. օգոստոսի 23-ից նշանակվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն և 2012թ. օգոստոսի 29-ին գրանցվել է այդ պաշտոնում ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից: Սենտ Գալլենի համալսարանը տնտեսագետի կոչմամբ ավարտելուց հետո 1998թ.-ին իր կարիերան սկսել է Դոյչե Բանկ Էյ Ջի-ի Գլոբալ վերահսկման ակտիվների կառավարման բաժնում: Ֆրանկֆուրտում, Փարիզում և Լոնդոնում Դոյչե Բանկում ակտիվների կառավարման գծով տարբեր պաշտոններ զբաղեցնելուց հետո 2005թ. Թիես Քլեմենցը նշանակվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Գլոբալ Ասսեթ Մենեջմենթ (Գերմանիա) Ջի Էմ Բի Էյչ-ի Գլխավոր գործառնական տնօրեն և Կառավարիչ: 2010թ. տեղափոխվել է Լյուքսեմբուրգ և Էյչ-Էս-Բի-Սի Տրինկաուս Ինվեստմենթ Մենեջերս Էս էյ-ում զբաղեցրել է Գլխավոր գործադիր տնօրենի և տեղական ղեկավարի պաշտոնը:

С участием представителей правительства Армении, Центрального банка, клиентов ЗАО «HSBC Банк Армения» вечером 1 октября прошла официальная церемония, посвященная вступлению Тиеса Клеменца на должность генерального исполнительного директора банка. Об этом сообщает пресс-служба банка. «Для меня большая честь и вызов руководить «HSBC Банком Армения». Банк занимает свое особое и лидирующее место на этом сверхконкурентном рынке, это структура, которая зафиксировала беспрецедентные финпоказатели за последние два года», – сказал он.
ЦБ зарегистрировал Тиеса Клеменца в этой должности 29-го августа. Он сменил на этом посту Астрид Клиффорд, которая, проработав два с половиной года, недавно вернулась в Великобританию.
Тиес Клеменц начал свою карьеру в 1998 году в отделе глобального мониторинга активов Deutsche Bank AG. После работы в различных должностях по управлению активами в Deutsche Bank во Франкфурте, Париже и Лондоне, Клеменс в 2005 году был назначен генеральным исполнительным директором и управляющим HSBC Global Assets Management (Germany) GmbH. В августе 2010 года был переведен в Люксембург и занял пост генерального исполнительного директора HSBC Trinkaus Investment Managers SA.