ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերը հասկացնել է տվել, որ Բրազիլիայում 2014-ի աշխարհի առաջնությունում դարպասների ետևում չեն լինի լրացուցիչ մրցավարներ:
«Հիմա ամեն լիգա չէ, որ կարող է իրեն թույլ տալ լրացուցիչ մրցավարներ: Չէ որ նրանք պետք է նույնքան որակավորված լինեն, ինչպես և դաշտում գտնվող մրցավարը, այլապես իմաստը կորչում է»,- ասել է նա:
Բլատերի խոսքով, եթե լրացուցիչ մրցավարներով համակարգը չի գործարկվել որակավորման խաղերում, ապա 2014-ի ԱԱ-ի եզրափակիչ մասում այն չպետք է լինի:
«Թեև դա դեռ վերջնական որոշում չէ: Եկեք սկզբից տեսնենք, թե ինչպես դա կաշխատի ազգային լիգաներում»,- Բլատերի խոսքերը հաղորդում է championat.com-ը:

Президент ФИФА Йозеф Блаттер дал понять, что на чемпионате мира 2014 года в Бразилии за воротами не будет дополнительных арбитров.
"Сейчас не каждая лига может себе позволить двоих дополнительных рефери. Они ведь должны быть столь квалифицированными, как и судья в поле, иначе смысл теряется”,- сказал он.
По мнению Блаттера, если система с дополнительными судьями не задействована в матчах квалификации, то и в финальной части ЧМ- 2014 ее быть не должно.
“Хотя это еще не окончательное решение. Давайте сперва посмотрим, как это будет работать в национальных лигах",- слова Блаттера передает championat.com.