Հանրահայտ ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը դեկտեմբերի 17-ին կժամանի Երևան: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Արմենիա փրոդաքշնի» գլխավոր պրոդյուսեր Վալերի Սահարյանը, ճանաչված դերասանը դեկտեմբերի 18-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում ներկա կգտնվի իր մասնակցությամբ «Շնորհավոր Նոր տարի, մայրիկներ» (“С новым годом, Мамы!”) ֆիլմի պրեմիերային: Ֆիլմի ցուցադրությունները կինոթատրոնում կմեկնարկեն դեկտեմբերի 27-ից:
Սահարյանի խոսքով, Դելոնի հետ միասին Երևան կժամանեն նաև ֆիլմի դերասանական կազմի ևս մի քանի դերասաններ, այդ թվում Պավել Վոլյան, Ելիզավետա Բոյարսկայան, Կոնստանտին Կրյուկովը և այլք:
Ֆիլմի պրոդյուսերներն են Ղևոնդ Անդրեասյանը, Գեորգի Մալկովը, իսկ համապրոդյուսերը Վալերի Սահարյանն է:
«Շնորհավոր Նոր տարի, մայրիկներ» ֆիլմը 5 տարբեր ռեժիսորների` Սարիկ Անդրեասյանի, Դմիտրի Գրաչովի, Արտյոմ Մաքսիմենկոյի, Անտոն Բորմատովի և Կլիմ Պոպլավսկու նովելներից բաղկացած կինոալմանախ է: Ռոմանտիկ կատակերգության հիմնական մասը նկարահանվել է Ռուսաստանում, իսկ Ալեն Դելոնի մասը` Ֆրանսիայում: Ֆիլմի գլխավոր թեման մայրերի հանդեպ սերն է. գլխավոր հերոսուհին փորձում է իրականացնել իր մոր երազանքը, որն ամբողջ կյանքում երազել է տեսնել Ալեն Դելոնին: Հերոսուհին կազմակերպում է այցը Փարիզ, որտեղ էլ նրա մայրը պատահական հանդիպում է Ալեն Դելոնին: Ֆիլմի բյուջեն կազմել է 6 միլիոն դոլար, տևողությունը 90 րոպե է:

Легенда французского кино Ален Делон 17 декабря приедет в Ереван. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный продюсер “Армения продакшн” Валерий Саарян, известный актер 18 декабря в ереванском кинотеатре “Москва” будет присутствовать на премьере фильма с его участием “С Новым Годом, Мамы!” . Показ фильма в кинотеатре стартует с 27 декабря.
По словам Сааряна, вместе с Аленом Делоном в Ереван прибудут и другие известные актеры, в том числе, Павел Воля, Елизавета Боярская, Константин Крюков и другие.
Продюсеры фильма – Гевонд Андреасян, Георгий Малков, сопродюсер – Валерий Саарян.
Фильм “С новым годом, Мамы!” – это киноальманах, состоящий из новелл 5 разных режиссеров: Сарика Андреасяна, Дмитрия Грачева, Артема Максименко, Антона Борматова и Клима Поплавского.
Основная часть романтической комедии снималась в России, а часть с Аленом Делоном – во Франции. Центральная тема фильма – любовь к матерям. Главная героиня фильма пытается исполнить мечту жизни своей матери – увидеть Алена Делона. Она организует поездку в Париж, где ее мать случайно встречается с Аленом Делоном. Бюджет фильма составил 6 миллионов долларов.