Երևանում կանցկացվի սուսերամարտի միջազգային մրցաշար: Վերջին անգամ Հայաստանում նման մրցաշար անցկացվել է 2000 թվականին: 12 տարի անց Հայաստանում իրենց ուժերը Հայաստանի, Իրանի, Վրաստանի և Քուվեյթի պատանի մարզիկները:
Հայաստանի անկախության 21 –րդ տարեդարձին նվիրված մրցաշարը կանցկացվի հոկտեմբերի 6-7-ը Սլավոնական համալսարանի մարզահամալիրում:
Ծրագրում ընդգրկված են խոցասուսեր և ճկասուսեր մրցաձևերը հաղորդում է Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի սուսերամարտիկների համար մրցաշարը ընտրական բնույթ կկրի: Աչքի ընկած մարզիկները կհամալրվեն Հայաստանիհավաքականները և կնախապատրաստվեն փետրվարին Բուդապեշտում կայանալիք Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը:

3 Октябрь 2012 - 10:31 AMT
В Ереване будет проведен Международный турнир по фехтованию. В последний раз подобный турнир проводился в Армении в 2000 году. 12 лет спустя в Ереване своими силами померяются спортсмены из Армении, Ирана, Грузии и Кувейта.
Турнир, посвященный 21-ой годовщине провозглашения независимости Армении, пройдет 6-7 октября в спортивном зале Славянского университета.
Турнир включает в себя соревнования шпажистов и рапиристов, сообщает официальный сайт Национального олимпийского комитета Армении.
Те армянские спортсмены, которые выступят удачно на соревнованиях, будут отобраны на предстоящий в феврале в Будапеште молодежный чемпионат Европы.