«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն, հավատարիմ մնալով իր սոցիալական քաղաքականությանը, հետևողականորեն աջակցում է իր աշխատակիցներին, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Միայն օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին ընկերության սոցիալական փաթեթները կազմել է գրեթե 10 մլն. դրամ: Ընդ որում, այդ օգնությունը հատկացվում է մի քանի ուղղություններով. երեխայի ծնունդի առթիվ նշված ժամանակահատվածում ՀԿԵ-ն 28 աշխատակցի վճարել է ընդհանուր առմամբ 4.550.000 դրամի օգնություն: Աշխատակիցների բուժման և աշխատակցի կամ ընտանիքի անդամի մահվան կապակցությամբ ընկերությունը տրամադրել է 1.210.000 դրամ, իսկ հոբելյանի, երեխայի առաջին դասարանհաճախելու և ամուսնության կապակցությամբ ընդանուր առմամբ 180 աշխատակից ստացել է 4.200.000 դրամի աջակցություն:
ՀԿԵ-ն մտադիր է շարունակել իր սոցիալամետ գործունեությունը, որը ենթադրում է սոցիալական հսկայական պատասխանատվություն աշխատակիցների բուժ. սպասարկման,բնակարանային, աշխատանքային պայմանների բարելավման, երտասարդների աջակցության ոլորտներում:
Հիշեցնենք, որ ներկայումս ընկերությունը մշակում է շահադրդման արդի համալիր ծրագիր, որը թույլ կտա նյութական և ոչ նյութական խթանման ավելի արդյունավետհամակարգի գործարկում:

ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», следуя своей социальной политике, последовательно содействует своим сотрудникам. Только в августе-сентябре текущего года социальный пакет компании составил около 10 млн. драмов.
При этом, помощь работникам железной дороги оказывается по различным направлениям. Например, в связи с рождением ребенка в указанный период времени ЮКЖД выплатила 28 сотрудникам 4.550.000 драмов. В связи с лечением, смертью сотрудника или члена его семьи Компания выплатила 1.210.000 драмов, а в связи с юбилеем, бракосочетанием и поступлением ребенка в 1-ый класс на оказание содействия 180 сотрудникам было направлено 4.200.000 драмов.
«ЮКЖД намерена продолжить реализацию своей социально ориентированной политики, налагающей на Компанию дополнительную социальную ответственность в сферах медобслуживания, улучшения жилищных условий и условий труда, а также поддержки молодежи», – говорится в сообщении пресс-службы компании.
В настоящее время ЗАО «ЮКЖД» разрабатывает современную комплексную программу мотивации, которая позволит задействовать более продуктивную систему материального и не материального поощрения.