«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն, հավատարիմ մնալով իր սոցիալական քաղաքականությանը, հետևողականորեն աջակցում է իր աշխատակիցներին, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Միայն օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին ընկերության սոցիալական փաթեթները կազմել է գրեթե 10 մլն. դրամ: Ընդ որում, այդ օգնությունը հատկացվում է մի քանի ուղղություններով. երեխայի ծնունդի առթիվ նշված ժամանակահատվածում ՀԿԵ-ն 28 աշխատակցի վճարել է ընդհանուր առմամբ 4.550.000 դրամի օգնություն: Աշխատակիցների բուժման և աշխատակցի կամ ընտանիքի անդամի մահվան կապակցությամբ ընկերությունը տրամադրել է 1.210.000 դրամ, իսկ հոբելյանի, երեխայի առաջին դասարանհաճախելու և ամուսնության կապակցությամբ ընդանուր առմամբ 180 աշխատակից ստացել է 4.200.000 դրամի աջակցություն:
ՀԿԵ-ն մտադիր է շարունակել իր սոցիալամետ գործունեությունը, որը ենթադրում է սոցիալական հսկայական պատասխանատվություն աշխատակիցների բուժ. սպասարկման,բնակարանային, աշխատանքային պայմանների բարելավման, երտասարդների աջակցության ոլորտներում:
Հիշեցնենք, որ ներկայումս ընկերությունը մշակում է շահադրդման արդի համալիր ծրագիր, որը թույլ կտա նյութական և ոչ նյութական խթանման ավելի արդյունավետհամակարգի գործարկում:

Meanwhile, the assistance was provided in different spheres, with SCR having provided AMD 4,550,000 to 28 employees on the occasion of birth of a child and AMD 1.210.000 on the therapy, the death of the employee or a family member. On occasion of an anniversary, wedding and the child’s entering school, 180 employees received AMD 4.200.000 totally.
SCR intends to continue its socially-oriented policy stipulating social responsibility increase in the spheres of healthcare, improvement of living and working conditions as well as young people support.
SCR CJSC is currently developing a modern comprehensive program of motivation, envisaging introduction of a more productive system of financial and material incentives, the company’s press service reported.