Դեկտեմբերի 10-ից-12-ը Սիլիկոնյան հոտվում կանցկացվի «ԱրմԹեք´12 » բարձր
«ԱրմԹեքը» ՀՀ Կառավարության կողմից պաշտոնապես ճանաչվել է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի գործարար համաժողով, որը նպատակ ունի աջակցել Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը՝ խթանելով միջազգային գործարար կապերի ամրապնդումը և ներդրումների աճը: Այն բացառիկ հնարավորություն է՝ ներկայացնելու հայաստանյան բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտը միջազգային տեխնոլոգիական համայնքին և համաշխարհային մակարդակով բարձրացնելու Հայաստանի` որպես աշխարհում առավել արագ զարգացող բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտ ունեցող երկրի վարկանիշը:
«ԱրմԹեք´12»-ին կմասնակցեն տարբեր երկրների կառավարությունների ներկայացուցիչներ, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի գործարարներ, ինչպես նաև հեղինակավոր համալսարանների, գիտահետազոտական կենտրոնների և ոլորտը ներկայացնող միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Եվրոպայից, ԱՊՀ-ից և այլ երկրներից: «ԱրմԹեք Կոնգրես 2012»-ը հնարավորություն կտա նաև հայտնաբերել նոր գործարար և ներդրումային հնարավորություններ, ստեղծել նոր կապեր և մասնագիտական ընդլայնված ցանց:
Հեղինակավոր բանախոսների մասնակցությունը նոր որակ կհաղորդի համաժողովին, ինչպես նաև կբարձրացնի հետաքրքրությունը արագ զարգացող հայկական ՏՏ և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտների հանդեպ:

3 Октябрь 2012 - 11:38 AMT
5-ая глобальная конференция “АрмТек 2012” будет проведена с 10 по 12 декабря в Силиконовой долине. “АрмТек” официально признан правительством РА, как предпринимательская конференция по высоким технологиям, цель которой – содействовать развитию сферы высоких технологий в Армении, стимулируя укрепление международных предпринимательских связей и рост инвестиций.
Это исключительная возможность для представления армянской сферы ИТТ крупным международным компаниям и исследовательским центрам.
“АрмТек Конгресс 2012” позволит выявить новые предпринимательские и инвестиционные возможности, создать новые связи и расширенную специализированную сеть.
Участие авторитетных докладчиков придаст конференции новое качество, а также повысит интерес к развивающейся стремительными темпами армянской сфере ИТТ и высоких технологий.